Новини
2015-05-25 11:36:14
На плаву інноваційного розвитку

         Сьогодні кожна сфера суспільного життя і кожна галузь економіки, аби залишитись на плаву, має розвиватися інноваційно. Це стосується і професійно-технічної освіти, яка якнайбільше пов’язана з економікою країни та найповніше відображає її запити. Сучасна професійно-технічна освіта покликана підготувати висококваліфікованого, професійно мобільного, соціально адаптованого робітника, здатного своєю щоденною працею забезпечити економічну стабільність нашої держави і добробут її громадян. Освітня галузь, на яку покладена така почесна місія, має відповідати актуальним педагогічним і виробничим тенденціям. Саме виявити та підтримати на належному рівні передовий педагогічний і виробничий досвід, який полягає у впровадженні нововведень у систему підготовки робітничого персоналу, мав на меті обласний конкурс інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти, що відбувся під егідою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області за активної підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Зазначений конкурс надав кожному ПТНЗ можливість презентувати свій інноваційний потенціал, поділитися досвідом впровадження його у систему підготовки кваліфікованих робітників, акцентувати основну увагу на глобальних проблемах і перспективах подальшої інноваційної діяльності. Тому кожен заклад ПТО намагався максимально позиціювати себе як осередок інноваційно-творчої праці усього педколективу.
Інноваційні ідеї, презентовані на конкурс, були найрізноманітніші: це і результати технічної творчості, дослідно-пошукової роботи, науково-методичної діяльності, інноваційні виробничі та педагогічні технології, використання хмарних сервісів у педагогічній діяльності та ін.
Впровадженню у навчально-виробничий процес інформаційно-комунікаційних технологій присвятили свої інноваційні проекти ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького», ВПУ №36 с. Балина, ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей», Хмельницький професійний ліцей. Новаторський досвід упровадження педагогічних технологій демонстрували учасники ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» (кейс-технологія), ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», Ярмолинецького професійного ліцею (метод проектів), Кам’янець-Подільського професійного художнього ліцею, Полонського професійного аграрного ліцею, Грицівського  ВПУ №38. На сучасних виробничих технологіях зосередили увагу ВПУ №4  та  ВПУ №25 м. Хмельницького, Нетішинський професійний ліцей, ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське ВПУ», Чорноострівський професійний аграрний ліцей. Результатам технічної творчості, зокрема створенню сучасних засобів навчання, діючих стендів і корисних моделей присвячені інноваційні проекти Старокостянтинівського професійного ліцею, Хмельницького професійного ліцею електроніки, ДНЗ «Подільський центр ПТО», Новоселицького професійного аграрного ліцею.
ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей» та Плужненський професійний аграрний ліцей поділилися досвідом щодо організації професійної підготовки в умовах навчально-виробничих підрозділів.
Специфіку підготовки фахівця-аграрія намагалися розкрити представники ДПТНЗ «Деражнянський  професійний аграрний ліцей» та Голосківського професійного аграрного ліцею. Досвідом створення навчальних фільмів поділились педагоги Понінківського професійного ліцею.
Висвітлили інновації у виховній роботі, соціально-педагогічний супровід учнівської молоді    педагоги Шепетівського професійного ліцею, ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей», ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей».
Вдало налагоджену систему підготовки творчих дипломних робіт і  дослідно-пошукової діяльності  учнів презентували педагоги Ярмолинецького  та Старокостянтинівського професійних ліцеїв.
Досвідом роботи з активізації діяльності методичних комісій ПТНЗ поділився ДНЗ “Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій”.
Досить креативно підійшли до конкурсу педагоги Вищого художнього  професійного училища №19 смт Грицева, Нетішинського професійного ліцею, ВПУ №25 м. Хмельницького, які представили нетрадиційні техніки оздоблення виробів, виготовлення предметів інтер’єру.
Для того, щоб перемогти у конкурсі, потрібно бути не просто професійно, зі знанням справи презентувати певну інновацію, що активно впроваджується в освітньому закладі, а продемонструвати ентузіазм педагогів-новаторів, любов до своєї праці.
Різноманітність презентованих на конкурсі ідей спонукала членів  журі досить виважено підійти до визначення переможців інноваційного змагання. Кращими було визнано такі ПТНЗ:
  • ВПУ №4 м. Хмельницького;
  • ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»;
  • ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького»;
  • Хмельницький професійний ліцей електроніки;
  • Вище художнє професійне училище №19 смт Грицева;
  • ВПУ №25 м. Хмельницького;
  • ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»;
  • Ярмолинецький професійний ліцей;
  • ВПУ №36 с. Балина;
  • ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей».
Також за рішенням журі було відмічено конкурсні матеріали Старокостянтинівського професійного ліцею – за багатоаспектність напрямів інноваційної роботи при підготовці кваліфікованих робітників, ДНЗ “Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей” – за інноваційні підходи до змісту та методики предмета «Технології», Нетішинського професійного ліцею – за впровадження нетрадиційних технік оздоблення виробів у професійну підготовку кваліфікованих робітників, Шепетівського професійного ліцею – за впровадження інноваційних методик психологічного супроводу у навчально-виховний процес, ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» – за інноваційні підходи в активізації роботи методкомісій.

  Проведення таких заходів сприяє підтриманню своєрідного інноваційного ореолу в профтехосвітянській галузі.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області