Новини
2015-05-06 13:56:21
ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ЕФЕКТИВНОГО ПЛАНУВАННЯ Й ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ У ПТНЗ

Основою покращення навчально-виховного процесу в професійно-технічних навчальних закладах є добре налагоджена методична робота, особлива роль в організації і проведенні якої належить методичним комісіям.

 

Методичні комісії – це основний масовий методичний орган, діяльність якого безпосередньо впливає на підвищення якості навчання і виховання учнів, ефективність застосування сучасних форм і методів навчання, сприяє професійному росту і методичній майстерності педагогічних працівників, впровадженню досягнень педагогічної науки і кращого досвіду в навчально-виховний процес. Саме це питання розглядалось під час  обласного семінару-практикуму на тему «Інноваційні підходи до ефективного планування та організації роботи методичних комісій у ПТНЗ».   Цей семінар-практикум  було  проведено відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 квітня 2015 року у режимі он-лайн для методистів, заступників директорів із навчально-методичної роботи та голів методичних комісій класних керівників, вихователів гуртожитку.
Зі вступним словом до учасників семінару-практикуму звернулася заступник директора із методичної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Джус Л.К., яка наголосила на актуальності та ефективності роботи методичних комісій у професійно-технічних навчальних закладах.
Тимощук Г.В.,  завідувач відділу передового педагогічного досвіду та інформаційно-видавничої діяльності НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, висвітлила питання організації роботи методичних комісій у ПТНЗ області у світлі сучасних вимог, проаналізувала  стан роботи методичних комісій у ПТНЗ.
Учасники семінару-практикуму мали змогу у практичній частині ознайомитись із роботою методичної комісії комерційних та економічних дисциплін ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького».
Логічним продовженням актуальної практичної роботи став перегляд відеофільму ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», який висвітлив роботу  методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання будівельного напряму. Голова методичної комісії Дорох Л.А. зосередила увагу на організації та плануванні роботи методичних комісій.
Плакса В.В., голова методичної комісії  Понінківського професійного ліцею, поділився досвідом роботи  щодо проведення тижнів професії. Слід зазначити, що велику увагу члени методичної комісії приділяють профорієнтаційній роботі.
Мартинюк О.О., голова методичної комісії  Хмельницького професійного ліцею електроніки, акцентував увагу на системі роботи навчального закладу щодо підготовки та виконання дипломних (творчих)  робіт учнями.
Загородня О.М., голова методичної комісії  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», зазначила, що загальноосвітня підготовка є вагомою складовою у навчанні професійно-технічного закладу та підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників. Олена Миколаївна підкреслила, що загальноосвітня підготовка у професійному навчальному закладі має свої особливості, тому достатній рівень середньої освіти тут не може бути забезпечений тільки за допомогою принципів, методів, форм і засобів навчання, які застосовуються у загальноосвітніх навчальних закладах у старших класах. Оскільки вивчення загальноосвітніх предметів здійснюється одночасно з опануванням загальнотехнічних  і спеціальних дисциплін і з виробничим навчанням, то насамперед необхідно, щоб обидва види навчання взаємодоповнювали один одного. Процес взаємного збагачення змісту загальної і професійної освіти, перерозподіл його згідно з тенденціями диференціації наукових, технічних знань визначає якісні зміни в змісті і процесі навчання в рамках чинних навчальних планів і програм.
До конструктивного діалогу долучилася Шевчук О.В., завідувач  лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, яка висвітила питання щодо удосконалення методичного забезпечення системи  виховної роботи, розвитку професійної майстерності класних керівників у  ПТНЗ.
Учасники семінару також мали змогу практично ознайомитися із роботою методичних комісій класних керівників і вихователів гуртожитку ДПТНЗ «Камянець-Подільське вище професійне училище» та ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».
У роботі семінару-практикумі взяли  участь 39 професійно-технічних навчальних закладів області.
Висвітлена інформація під час семінару-практикуму дозволить методистам  і головам методичних комісій  якісно  планувати та організовувати  роботу, сприятиме підвищенню ефективності діяльності методичних комісій у закладах професійно-технічної освіти Хмельниччини.

2019-06-27 13:02:25
Підсумки діяльності психологічної служби системи П (ПТ) О Хмельницької області за 2018/2019 н.р та завдання на наступний період

27 червня 2019 року завідувачем лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи, координатором обласних фахових секцій практичних психологів і соціальних педагогів Н.М. Сиско проведено вебінар, на якому підведено підсумки діяльності психологічної служби системи професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області за 2018/2019 н.р та окреслено завдання перед працівниками служби на наступний період.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області