Новини
2015-05-05 13:48:13
Сучасні підходи у викладанні охорони праці в ПТНЗ

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації  інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в рамках тижня охорони праці 28 квітня 2015 року на базі Нетішинського професійного ліцею  відбулось засідання обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці» з теми «Сучасні підходи у викладанні предмета «Охорона праці».
Метою засідання було обговорення шляхів покращення якості професійної підготовки робітників різних професій, зокрема завдяки впровадженню сучасних педагогічних технологій в навчальний  процес.
 У засіданні фахової секції взяли участь 15 викладачів із різних ПТНЗ області.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор Нетішинського професійного ліцею А.І. Крузер, який детально розповів про сучасні тенденції розвитку навчального закладу та ознайомив  учасників семінару з системою роботи і особливостями навчально-виховного процесу.
О.М. Чуйкова, координатор секції, методист відділу професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, висвітлила питання впливу сучасних інноваційних освітніх систем на якість підготовки кваліфікованих робітників, а також ознайомила педагогів з порядком подання навчально-методичних матеріалів на розгляд науково-методичної ради НМЦ ПТО ПК.
Практичний приклад використання сучасних педагогічних  технологій та інтерактивних методів навчання на уроці теоретичного навчання з предмета «Охорона праці»  продемонструвала    викладач Нетішинського професійного ліцею О.М. Сусол. 
Своїм досвідом використання сучасних педагогічних технологій на уроках «Охорони праці» поділилися викладачі ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницький»  І.М. Кирилюк, яка презентувала свій блог та матеріали, висвітлені на ньому, та Понінківського професійного ліцею Т.В. Рубеж.
Відповідно до плану роботи семінару викладачі мали змогу відвідати інформаційний центр ВП ХАЕС, де була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота про діяльність Хмельницької АЕС та про перспективи її розвитку, а також про матеріально-технічну базу НТЦ ХАЕС, в якому встановлено устаткування, що застосовується на АЕС, зібрані діючі схеми дистанційного управління, автоматичного регулювання, захистів, блокувань, технологічної сигналізації. Досвідченим екскурсоводом були надані вичерпні відповіді на усі поставлені запитання стосовно атомної енергетики.
 

 

По закінченню заходу учасники семінару мали змогу ознайомитись з інформаційно-методичним забезпеченням кабінету «Охорона праці та безпека життєдіяльності», дидактичними та методичними матеріалами  викладача предмета «Охорона праці».

    Учасники семінару підтвердили доцільність застосування активної форми організації уроку у вигляді гри, актуальність використання на уроці комп’ютерної техніки для викладення завдань учням і контролю, використання відеофільмів та ін.

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області