Новини
2015-04-16 14:12:23
Впроваджуємо новітні виробничі та педагогічні технології при підготовці робітників з професій торгівлі

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на базі  Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» відбулось засідання фахової секції ІПП професій торгівлі  на тему «Впровадження новітніх виробничих і педагогічних технологій  при підготовці кваліфікованих робітників з професій торгівлі».
Метою засідання було обговорення шляхів підвищення якості підготовки  кваліфікованих робітників професій торгівлі, зокрема шляхом впровадження сучасних педагогічних і виробничих технологій в навчальний процес. У засіданні фахової секції взяли участь 14 інженерно-педагогічних працівників з 4 ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з професій торгівлі.
Г.В. Зінчук, заступник директора з науково-методичної роботи Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» презентувала систему роботи навчального закладу  щодо професійної підготовки кваліфікованих робітників та ознайомила з особливостями навчально-виробничого процесу. Ганна Володимирівна ознайомила учасників засідання з досвідом роботи навчального закладу щодо організації системної методичної роботи, забезпечення розвитку педагогічної творчості, використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та зосередила увагу учасників засідання на те, що здійснення повноцінних результативних змін у діяльності навчального закладу неможливе без високого рівня навчально-методичного забезпечення і творчих педагогічних працівників. Тому  навчальний заклад  приділяє  велику увагу  удосконаленню комплексно-методичного забезпечення професій, розробці навчальних посібників професійного спрямування, запровадженню сучасних педагогічних і виробничих технологій у навчальний процес.
Координатор секції Соленцова Г.М. проаналізувала матеріали комплексного методичного забезпечення, подані на виставку «Педагогічні ідеї та знахідки», а також звернула увагу на значення якісної підготовки кваліфікованих,  конкурентоспроможних робітників. 
У ході роботи семінару Л.П.  Провоторова, викладач професійно-теоретичної підготовки,  презентувала створену  відеотеку з предмета «Товарознавство продовольчих товарів», а Г.Л. Шачковська, старший майстер виробничого навчання,  поділилась досвідом роботи школи передового педагогічного досвіду майстрів виробничого навчання «Формула успіху».
Учасники семінару відвідали та обговорили урок виробничого навчання з теми «Розпізнання реквізитів прибуткових та видаткових документів відділу, їх оформлення»  (майстер виробничого навчання Ю.В. Войдевич) із застосуванням інтерактивних методів навчання та інформаційно-комунікаційних технологій.
Великий  інтерес в учасників засідання   викликало проведення відкритих позаурочних заходів «Ділова гра «Філком» (викладачі Провоторова Л.П. та Гуцалюк Г.Ф.) та семінару-практикуму на тему «Актуальні питання захисту прав споживачів» (майстри виробничого навчання Забурмеха Л.В. та Чорнобрива Л.В).
При підбитті підсумків секційного засідання сформульовано  такі методичні рекомендації для ПТНЗ області:
- активізувати роботу методичних комісій щодо створення та оновлення комплексно-методичного забезпечення професій  торгівлі відповідно  до вимог ДСПТО;
- впроваджувати в навчально-виробничий процес досвід роботи   майстрів виробничого   навчання та викладачів Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» щодо використання в навчально-виробничому процесі сучасних педагогічних і виробничих технологій.
- внести корективи  у зміст  програм предметів ДСПТО 4211.ОG.52.00-2014 з професії «Контролер-касир», який буде впроваджуватися у навчально-виробничий процес з 2015/2016 навчального року, відповідно до вимог роботодавців.
По завершенні секційного засідання учасники оцінили корисність отриманої інформації та висловили слова щирої вдячності адміністрації та педагогічному колективу навчального закладу за організацію та проведення заходу. 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області