Новини
2015-03-27 09:55:09
ГОТУЄМО ФАХІВЦІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА НОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ І МЕТОДАМИ

         Сучасній швейній галузі  потрібні  кваліфіковані робітники, які мають стійкі фахові знання, уміння, навички, обізнані із виробничими інноваціями в галузі, здатні до самореалізації та адаптації до конкретних умов виробництва.

Ураховуючи ці вимоги, професійно-технічні навчальні заклади, які здійснюють підготовку робітничих кадрів для цієї галузі, змушені шукати шляхи підвищення якості підготовки майбутніх робітників.
На цьому етапі це можливо завдяки впровадженню в навчальний процес прогресивних педагогічних технологій та виробничих інновацій.
Якраз цьому і був присвячений семінар з проблеми «Впровадження новітніх виробничих і педагогічних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професій швейного  виробництва», проведений на базі Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», у якому взяли участь 30 педагогічних працівників (викладачі та майстри виробничого навчання) 11 ПТНЗ Хмельницької області.
Головним завданням семінару було розкриття напрямів підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій швейного виробництва.
На засідання секції виносилися актуальні питання  щодо організації навчально-виробничої роботи, обговорювалися шляхи і методи підвищення якості підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників, активного використання інноваційних форм і методів роботи, застосовування інформаційно-комунікаційних технологій.
У роботі семінару  взяла участь директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти  та підвищення  кваліфікації інженерно-педагогічних  працівників у Хмельницькій області Шевчук Л.І., яка привітала присутніх та наголосила на важливості якісної підготовки кваліфікованих робітників швейної галузі Л.І. Шевчук., а також повідомила про основні напрями реформування освіти України.
Про досягнення педагогічного колективу Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», перспективи розвитку і проблеми сьогодення, у тому числі щодо використання новітніх виробничих і педагогічних технологій навчання на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки при підготовці кваліфікованих робітників, розповіла учасникам семінару директор навчального закладу Р.Й. Карван.
На секційному засіданні  заступник директора з НВР Царьова Є.С. висвітлила систему роботи навчального закладу щодо оновлення змісту підготовки кваліфікованих робітників шляхом впровадження ДСПТО професії «Кравець».
Здійснення повноцінних результативних змін у діяльності навчального закладу неможливе без високого рівня навчально-методичного забезпечення і творчих педагогічних працівників. Тому  на засіданні приділялась увага удосконаленню комплексно-методичного забезпечення професій, розробці навчальних посібників професійного спрямування, запровадженню сучасних педагогічних і виробничих технологій у навчальний процес.
Завідувач відділу професійної підготовки Г.М. Соленцова проаналізувала матеріали комплексного методичного забезпечення, подані на виставку «Педагогічні ідеї та знахідки», а також наголосила на значенні якісної підготовки кваліфікованих,  конкурентоспроможних робітників. 
Педагогічні працівників навчального закладу  презентували матеріали комплексно-методичного забезпечення предметів і професій швейного виробництва, які розроблені відповідно  до ДСПТО:
- навчальний посібник «Технологія виготовлення жіночих блузок» (викладачі - Царьова Є.С., О.В. Гнатюк, майстри виробничого навчання - Т.П. Герасимчук, Л.В. Козакевич);
- навчальний посібник «Технологія виготовлення столової, постільної білизни, штор, ламбрекенів та аксесуарів» (викладач Царьова Є.С.);
-  методичні рекомендації «Використання програмного забезпечення для здійснення  контролю знань учнів» (заввідділення Зборовець Н.М.);
- методичні рекомендації для здійснення контролю знань, умінь, навичок учнів на уроках виробничого навчання  (майстри виробничого навчання - Григоренко В.В.,  Маркова В.В.);
лабораторний практикум з предмета «Матеріалознавство» (викладач Гнатюк О.В.);
збірник завдань для здійснення контролю знань учнів з предмета  «Обладнання швейного виробництва»  (викладач Кожушко Т.В.);
збірник завдань для здійснення контролю знань учнів з предмета  «Конструювання одягу» (викладач Осадча М.Є).
Учасники мали змогу відвідати й проаналізувати відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання із застосуванням інтерактивних методів навчання та інформаційно-комунікаційних технологій, які  були проведені на високому сучасному організаційному та методичному рівні висококваліфікованими педагогічними працівниками навчального закладу:
 бінарний урок  з предмета «Конструювання одягу» та виробничого навчання з теми«Конструювання та моделювання жіночих спідниць. Різноманітні способи розкладки лекал на тканині з врахуванням малюнка» (майстер в/н Чорна О.М., викладач Васик О.В.);
урок-семінар  з теми «Конструювання та моделювання жіночих жилетів» (викладач Комарістова С.М.);
інтегрований  урок з предмета «Технологія виготовлення одягу» та іноземної мови з теми «Асортимент верхнього одягу в сфері модної індустрії. Перелік деталей крою, назва зрізів та контрольних ліній»  (викладач  спецдисциплін Приходько В.В., викладач  іноземної мови Матвейцева І.В. ).
Особливу зацікавленість присутніх викликало проведення майстер-класу з теми «Штучні квіти як вид оздоблення одягу», який провела майстер виробничого навчання ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Підгаєцька Т.В. 
Після відвідування відкритих уроків учасники обмінялися досвідом роботи з питань удосконалення уроків професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок із застосуванням  новітніх педагогічних технологій та відмітили, що використання інновацій сприяє індивідуалізації навчання, підвищенню мотивації та пізнавальної активності учнів на уроках та забезпечує підвищення ефективності навчання.
Обговорення  представлених  заходів  відбулося  за  круглим  столом  у  творчій та плідній атмосфері. У ході роботи круглого столу було розглянуто питання підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників професій швейного виробництва, впровадження в навчально-виробничий процес  ДСПТО з професії «Кравець»  та оновлення комплексно-методичного забезпечення професій швейного виробництва відповідно до вимог ДСПТО.
При підбитті підсумків секційного засідання сформульовано  такі методичні рекомендації для ПТНЗ області:
- активізувати роботу методичних комісій щодо створення та оновлення комплексно-методичного забезпечення професій швейного виробництва відповідно  до вимог ДСПТО;
- впроваджувати в навчально-виробничий процес досвід роботи   майстрів виробничого   навчання та викладачів Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» щодо використання в навчально-виробничому процесі сучасних педагогічних та виробничих технологій.

    По завершенні роботи учасники методичного заходу оцінили корисність отриманої інформації, продуктивність спілкування, високий змістовний рівень семінару та висловили слова щирої вдячності адміністрації та педагогічному колективу навчального закладу за високий професіоналізм, чудову організацію та теплий прийом.

 

2020-09-17 17:13:52
Спільне засідання фахових секцій керівників ЗП(ПТ)О Хмельниччини

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 17 вересня 2020 року в режимі он-лайн проведено спільне засідання фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, методистів ЗП(ПТ)О з питання «Особливості організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О Хмельницької області у 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії». У засіданні взяли участь представники Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області