Новини
2015-03-26 15:46:17
Проблемний семінар для ІПП професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими»

        Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на базі  Плужненського професійного аграрного ліцею відбулось засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників майстрів виробничого навчання і викладачів професійно-теоретичної підготовки професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими" на тему «Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими».

       У роботі засідання  взяли участь директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти  та підвищення  кваліфікації інженерно-педагогічних  працівників у Хмельницькій області Шевчук Л.І., а також працівники Ізяславського територіального центру соціального обслуговування та Ізяславського управління праці та соціального захисту населення.

У засіданні фахової секції взяли участь 12 інженерно-педагогічних працівників з 4 ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з цієї професії.
Метою засідання було обговорення шляхів підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими", зокрема шляхом впровадження сучасних педагогічних і виробничих технологій в навчальний процес.
  Присутніх привітала та наголосила на важливості якісної підготовки кваліфікованих робітників відповідно до вимог  працедавців  та  розробки проекту ДСПТО з професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими» Л.І. Шевчук, директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. Людмила Іванівна зазначила, що основою якісного професійного навчання є саме державний стандарт.
Директор Плужненського професійного аграрного ліцею М.І. Лісовський презентував  учасникам засідання систему роботи навчального закладу  щодо професійної підготовки кваліфікованих робітників і ознайомив з особливостями навчально-виробничого процесу.
Начальник Ізяславського управління праці та соціального захисту населення Ткаченко О.В.  та  соціальник працівник Ізяславського територіального центру соціального обслуговування Дацюк Т.В. ознайомили всіх присутніх з  сучасними вимогами щодо  якісної підготовки кваліфікованих робітників та нормативно-правовим забезпеченням цієї професії.
Координатор секції Соленцова Г.М. проаналізувала матеріали комплексного методичного забезпечення, подані на виставку «Педагогічні ідеї та знахідки», а також наголосила на значенні якісної підготовки кваліфікованих,  конкурентоспроможних робітників. 
Учасники семінару відвідали та обговорили урок виробничого навчання з теми «Пересадка кімнатних рослин» (майстер виробничого навчання Л.М. Ковальська), урок теоретичного навчання з теми «Дієтичні кисломолочні продукти» (викладач спецдисциплін Н.М. Киданюк) із застосуванням інтерактивних методів навчання та інформаційно-комунікаційних технологій.
У ході роботи семінару учасники обмінялись досвідом з питань удосконалення уроків теоретичного та виробничого навчання на основі використання новітніх технологій навчання,  обговорили пропозиції з оновлення змісту проекту ДСПТО з професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими»  та проаналізували ДСПТО 5133.NО. 85.00-2014 з професії «Соціальний робітник», який буде впроваджуватися у навчально-виробничий процес з 2015/2016 навчального року.
При підбитті підсумків секційного засідання сформульовано  такі методичні рекомендації для ПТНЗ області:
- активізувати роботу методичних комісій щодо створення та оновлення комплексно-методичного забезпечення професії «Соціальний робітник; молодша медична сестра з догляду за хворими" відповідно  до вимог ДСПТО;
- впроваджувати в навчально-виробничий процес досвід роботи майстрів виробничого   навчання та викладачів Плужненського професійного аграрного ліцею  щодо використання сучасних педагогічних і виробничих технологій;
- внести пропозиції  учасників секційного засідання щодо оновлення проекту ДСПТО з професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими»;
- внести корективи  в зміст  програм предметів ДСПТО 5133. NО. 85.00-2014 з професії «Соціальний робітник», який буде впроваджуватися у навчально-виробничий процес з 2015/2016 навчального року, відповідно до вимог роботодавців.

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області