Новини
2015-03-17 12:11:10
Профтехосвіта Хмельниччини продемонструвала свої здобутки на Шостій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2015»

    В умовах реформування національної системи освіти особливої актуальності набуває системне застосування сучасних технологій, форм, методів і засобів навчання і виховання, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес, оновлення змісту освіти з урахуванням суспільних та соціально-економічних вимог з метою забезпечення розвитку індивідуальності, здатної адекватно реагувати на виклики сьогодення. Уже стало традиційним презентувати кращі надбання навчальних закладів у цьому напрямі на міжнародних освітянських заходах.

Профтехосвітяни Хмельницької області 12-14 березня 2015 року взяли участь у Шостій міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти – 2015". Зокрема, учасниками виставки були управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та 12 ПТНЗ області: Старокостянтинівський професійний ліцей, Понінківський професійний ліцей, Хмельницький професійний ліцей, ДНЗ "Вище професійне училище №11 м.Хмельницького", Вище художнє професійне училище №19 смт Грицева, Шепетівський професійний ліцей, Вище професійне училище №25 м.Хмельницького, ДНЗ "Подільський центр професійно-технічної освіти", Ярмолинецький професійний ліцей, Новоселицький професійний аграрний ліцей, ДПТНЗ "Деражнянський професійний аграрний ліцей", ДПТНЗ "Славутський професійний ліцей", - які презентували на виставці систему роботи з упровадження сучасних технологій навчання і виховання при підготовці висококваліфікованих робітників, кращий педагогічний досвід, створену на регіональному рівні навчально-методичну літературу.
За підсумками тематичного конкурсу, який відбувся в рамках виставки, профтехосвітяни отримали вісім почесних нагород:
- у номінації "Розробка та упровадження у навчально-виховний процес сучасних систем моніторингу якості освіти" Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області нагороджено Золотою медаллю;
 

- у номінації "Діяльність професійно-технічного навчального закладу з підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників":

- Золота медаль - ДНЗ "Подільський центр професійно-технічної освіти", Старокостянтинівський професійний ліцей;
- Бронзова медаль – ДПТНЗ "Славутський професійний ліцей";
- у номінації "Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді" перемогу здобули та нагороджені:
- Золота медаль - Вище професійне училище №25 м.Хмельницького;
- Срібна медаль – ДПТНЗ "Деражнянський професійний аграрний ліцей", Вище художнє професійне училище №19 смт Грицева;
- у номінації "Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу" ДНЗ "Вище професійне училище №11 м.Хмельницького" нагороджено Срібною медаллю.

 

     Також в рамках виставки 13 березня 2015 року було проведено День профтехосвіти. Відповідно до програми заходу відбувся семінар департаменту професійно-технічної освіти та відділення науково-методичногозабезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН України на тему "Інноваційна діяльність як головна умова розвитку сучасного професійно-технічного навчального закладу", в якому взяли участь В.В. Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України, кандидат економічних наук, Н.Г.Ничкало, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; В.О. Радкевич, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, В.В. Паржницький, начальник відділення науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН України, представники регіональних методичних служб і ПТНЗ України.

 

 

 

 

 

Учасники семінару презентували свій досвід роботи з упровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес, науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу, застосування інформаційно-комунікаційних технологій, розвитку професійної компетентності педагогічних працівників. Зокрема, Шевчук Людмила Іванівна, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент, зосередила увагу присутніх на питанні "Концептуальні та методичні засади підвищення кваліфікації педагогічних працівників".До проблеми формування технологічної культури педагогів в умовах модернізації системи професійно-технічної освіти у своєму виступі звернулася Шамралюк О.Л., заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.
Відповідно до програми роботи Дня професійно-технічної освіти було проведено патріотичний музичний захід "З Україною в серці", на якому гідно представили Хмельниччину Микола Білоокий, учень Хмельницького професійного ліцею, та Олександр Коваль, учень Вищого професійного училища №36 с.Балина.
Представники профтехосвіти також взяли участь у роботі та активному обговоренні питань круглого столу на тему "Психолого-педагогічні умови вдосконалення особистісно-розвивальних технологій у професійно-технічній освіті", який проводився лабораторією технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України, .
За результатами участі у виставці управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та професійно-технічні навчальні заклади-учасники виставки нагороджені дипломами за творчу працю з підвищення якості національної освіти й занесені до каталогу Міжнародної виставки.
Реалії сьогодення підтверджують ефективність участі закладів профтехосвіти у міжнародних професійних форумах, так як учасники мають можливість ознайомитися з інноваційними досягненнями навчальних закладів та їх упровадженням в практику роботи, обмінятися досвідом міжнародної співпраці з представниками закордонних навчальних закладів, оглянути експозиції виробників засобів навчання з метою забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області