Новини
2015-03-02 13:27:28
Формування здорового способу життя учнівської молоді

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 лютого 2015 р. на базі Старокостянтинівського професійного ліцею було проведено обласний навчальний семінар для практичних психологів професійно-технічних навчальних закладів на тему «Психологічні умови формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя». Семінар мав на меті висвітлити нові методи та форми роботи практичного психолога щодо формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя.
Відкрили семінар керівник Старокостянтинівського професійного ліцею С.С. Кучерук і директор  Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент Л.І. Шевчук. С.С. Кучерук наголосив на надзвичайно важливій ролі психологічної служби щодо збереження здорового способу життя, нормального психологічного клімату в учнівських та педагогічних колективах в період важкої військово-критичної ситуації в державі. Л.І. Шевчук звернула увагу учасників семінару на роль обласних фахових секцій у поширенні передового педагогічного досвіду практичних психологів і соціальних педагогів ПТНЗ.
Практичний психолог Ю.Г. Постоловський і соціальний  педагог Н.А. Ковальська висвітлили діяльність навчального закладу щодо створення психологічних умов формування в учнів ліцею орієнтації на здоровий спосіб життя, поділились досвідом застосування різноманітних форм роботи з учнівською молоддю.
Учасникам семінару учнями ліцею була продемонстрована інсценізація казки «Збережи своє серце» в обробці на тему здорового способу життя.
Н.М. Корженівська висвітлила питання «Співпраця методиста з психологічною службою ліцею у дослідженні потреб, інтересів та надання допомоги і рекомендацій інженерно-педагогічним працівникам для покращення показників навчально-виховного процесу». Методист навчального закладу Н.І. Соколюк озвучила питання співпраці керівника гуртка «Кулінарний дизайн» та практичного психолога щодо збереження психічного здоров’я учнів ліцею в позаурочний час.
У Старокостянтинівському професійному ліцеї налагоджена тісна співпраця з міським центром соціальних служб. Психолог центру Л.М. Дублянська ознайомила учасників семінару з роботою центру соціальних служб міста щодо підтримки виховання молоді міста та учнів ліцею, створення сприятливих умов для ведення здорового способу життя.
Завідувач відділу НМЦ ПТО ПК, координатор обласної фахової секції практичних психологів Н.М. Сиско  звернула увагу працівників психологічної служби ПТНЗ на особливості надання психологічної допомоги особам, які пережили психотравмуючі події.
Традиційно семінар завершився «круглим столом» з обміну практичним досвідом працівників психологічної служби ПТНЗ та методичними  рекомендаціями щодо формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя. 

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області