Новини
2015-02-26 15:11:04
Впроваджуємо сучасні технології професійної підготовки

 

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області 24 лютого 2015 року проведено засідання обласної фахової секції інженерно-педагогічних працівників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» на тему «Впровадження сучасних виробничих і педагогічних  технологій навчання – основа якісної підготовки кваліфікованих робітників» на базі Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького.

Викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання зі всіх професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини, де здійснюється  підготовка кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», знайшли чимало спільних питань для обговорення та обміну досвідом.  У роботі засідання взяли участь  24 учасники.
Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області М.П. Стасюк   висвітлив план роботи секції та розповів про сучасні педагогічні технології професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», загальні правила й принципи технологій навчання та перспективи впровадження  інформаційно-комунікаційних технологій в ПТНЗ  Хмельниччини,  особливості співпраці з роботодавцями щодо навчання учнів застосуванню засобів проведення технічного обслуговування  на вітчизняних і зарубіжних   моделях автомобілів.
Викладач  Вищого професійного училища №4 м. Хмельницького О.М. Ластовецький розповів та майстер виробничого навчання В.П.Кашперський продемонстрував наочно процес технічного обслуговування, ремонту, випробування та заміни свічок на сучасному двигуні з використанням сучасного обладнання. Досвідом використання педагогічних і передових виробничих технологій поділилися викладач Старокостянтинівського професійного ліцею В.Т. Домбровський та викладач Ярмолинецького професійного ліцею, голова обласної фахової секції В.А. Голдобін.   
Учасники секції відвідали та обговорили відкриті уроки  - зі спецтехнології викладача І.І. Конвалюка з теми «Типи кузовів легкових автомобілів» та виробничого навчання з теми «Ремонт рульової рейки з гідропідсилювачем» майстра виробничого навчання В.С. Загіки. Під час обговорення уроків зроблено пропозиції щодо оснащення робочого місця майстра виробничого навчання відеокамерою з мультимедійною установкою для демонстрації прихованих деталей та моментів розбирання  і збирання вузлів агрегатів автомобіля.
Старший майстер ВПУ №25 Н.Д. Кочаток ознайомила присутніх із матеріально-технічною базою підготовки слюсарів з ремонту автомобілів, окремими зразками творчих і дипломних робіт випускних груп та комплексно-методичним забезпеченням професії.
Присутні мали змогу поспілкуватися з проблемних питань, зокрема про співпрацю професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини щодо надання робочих місць для організації виробничого навчання, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників на підприємствах області.
Координатор секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної  освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області  М.П. Стасюк наголосив на  ролі, значенні й актуальності впровадження передових педагогічних і виробничих     технологій на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, дав належну оцінку цьому заходу, визначив ряд завдань щодо удосконалення професійної підготовки,  введення регіонального компонента у зміст програм.
Круглий стіл учасників секції дав змогу обмінятися досвідом роботи, накреслити подальші плани в роботі фахової секції та виробити рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», зокрема:
-  впроваджувати у процес професійної підготовки ІКТ;
- застосовувати на уроках при демонстрації прихованих моментів розбирання  і збирання вузлів відеокамери з мультимедійною установкою;
- залучати учнів та інженерно-педагогічних працівників до створення відеокліпів і відеофільмів зі складних та проблемних тем, введення регіонального компонента;
- працювати над розробкою власних методик і посібників. 

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області