Новини
2015-02-24 08:51:39
Організація цивільного захисту в ПТНЗ Хмельниччини

     Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  19 лютого 2015 року на базі Хмельницького професійного ліцею відбувся навчальний семінар для викладачів предмета «Захист Вітчизни» ПТНЗ Хмельницької області з теми «Організація цивільного захисту. Захист населення під час надзвичайних ситуацій».

    У семінарі брали участь викладачі предмета «Захист Вітчизни» ПТНЗ Хмельницької області, працівникиНауково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  і навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, головні спеціалісти Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.

Зібрання відкрив директор Хмельницького професійного ліцею Г.В. Станіслав, який презентував  навчальний заклад, ознайомивши з історією його розвитку і професіями, за якими здійснюється підготовка робітничих кадрів. Також ознайомив з волонтерською роботою, якою займається навчальний заклад, для допомоги учасникам АТО на сході України.
Директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.І. Шевчук розповіла про основні напрями  військово-патріотичного виховання в професійно-технічних навчальних закладах області та про обговорення Концепції національно-патріотичного виховання молоді.
Майстер навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Ю.В. Мальнев акцентував увагу на  основних принципах захисту населення від надзвичайних ситуацій. Для розповсюдження в закладах профтехосвіти були надані відеофільми та презентації щодо радіаційного та хімічного захисту, організації оповіщення, захисту від терактів тощо.
О.В. Шевчук, завідувач  лабораторії  виховної роботи  НМЦ ПТО ПК, звернула особливу увагу на зміст нормативно-правових документів, що визначають військово-патріотичне виховання в ПТНЗ, викладання Захисту  Вітчизни, рекомендації до проекту нової програми предмета.
Досвідом роботи з питань, що розглядались на семінарі, поділились В.І. Єрмоленко, викладач ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», та Я.П. Годованюк, викладач Нетішинського професійного ліцею.
Низку матеріалів для учасників семінару підготували викладач Захисту Вітчизни Хмельницького професійного ліцею С.А. Мацюк і методист цього ж закладу А.М. Михальчук, зокрема, методичні рекомендації щодо створення та обладнання інформаційно-довідкових куточків цивільного захисту в закладах освіти, дії  у випадках  загрози терористичних актів, дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру тощо.
Учасники семінару ознайомилися з матеріально-технічною базою та переглянули урок-тренінг «Надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій соціально-політичного та воєнного характеру» викладача Захисту Вітчизни  Хмельницького професійного ліцею О.І.Рудик.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області