Новини
2015-02-18 15:07:38
СПІВПРАЦЯ ПРОФТЕХОСВІТЯН ЗІ СЛУЖБОЮ ЗАЙНЯТОСТІ

16 лютого 2015 року у Хмельницькому обласному центрі зайнятості відбулось  засідання методичної ради з питань профорієнтації населення.
 На розгляд методичної ради були винесені питання:

1. Про результати профорієнтаційної роботи з населенням у 2014 році та особливості проведення профорієнтаційних  заходів, зокрема, з учнями загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів у I півріччі 2015 року.

2. Презентація профорієнтаційного проекту “Старт у професійне майбутнє” для безробітної молоді, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

3. Презентація Путівника “Як готуватися до виходу на ринок праці” для випускників вищих і професійно-технічних навчальних закладів.

4. Про особливості надання соціальних послуг спеціалістами центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

5. Про виконання закладами професійно-технічної освіти Хмельницької області Програми зайнятості населення за  2014 рік.

6. Роль психолого-медико-педагогічної консультації в організації навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

7. Про особливості надання соціальних послуг особам, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та зони проведення антитерористичної операції.

8. Обговорення проекту Програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки, розробленої Кабінетом Міністрів України.

З питання «Про виконання закладами професійно-технічної освіти Хмельницької області Програми зайнятості населення за 2014 рік» виступила Шевчук Ольга Василівна,  завідувач лабораторії виховної роботи  Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації  інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, і повідомила про таке. У ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» і  ДНЗ «ВПУ№11 м. Хмельницького» продовжується вивчення можливості  впровадження  елементів дуальної системи підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах. Упродовж  квітня-травня  2014 року працівниками Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області надано 396 консультацій і методичної допомоги підприємствам, організаціям, установам регіону щодо проведення ліцензування професій та професійного навчання кадрів на виробництві.
Упродовж 2014 року НМЦ ПТО ПК проведено підвищення кваліфікації для 29 працівників ПТНЗ  І-го атестаційного рівня, які здійснюють професійне навчання дорослого населення.  Проводилось стажування майстрів виробничого навчання закладів професійно-технічної освіти з метою забезпечення їх професійного росту, поглиблення знань, умінь і професійних навичок шляхом ознайомлення із сучасним обладнанням, технікою, новими технологіями, прогресивними методами організації праці, необхідними для здійснення якісної підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах.
Відбувається постійне систематичне насичення інформаційного порталу «Профтехосвіта Хмельниччини». За 2014 рік інформаційний портал «Профтехосвіта Хмельниччини»: поповнився  78 новинами; створена нова сторінка «Online-заходи», на яку завантажено 40 матеріалів заходів НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, проведених у формі вебінару; поповнені сторінки: «Інформаційна служба ПТНЗ», «Науково-методичний вісник «Професійна освіта», «Педагогічна скарбниця», «Учнівські медіа», «Шлях до професіоналізму», «Портретна галерея профтехосвітян»; до сторінки «Конкурси» створено підсторінку «Модернізація методичної роботи в умовах інформатизації ПТНЗ», на якій розміщено 30 презентацій методистів ПТНЗ,  поповнена матеріалами конкурсу «Моя професія-моє майбутнє» та он-лайн-голосуванням на кращий рекламний відеоролик навчального закладу обласного конкурсу знавців іноземних мов "Моя професія-моє майбутнє" серед учнів ПТНЗ Хмельницької області.
 Сторінка «Відеокалейдоскоп» поповнена 4 відеоматеріалами та створена підсторінка «Урок майстра», на якій розміщені відеоуроки майстрів в/н ПТНЗ, які беруть участь у Всеукраїнському фестивалі навчальних фільмів «Урок майстра»; на сторінці «Блоги педагогів ПТО Хмельниччини» розміщено 86 новостворених блогів.
У ПТНЗ ІІ і ІІІ атестаційних рівнів навчання робітників проводилось  з 102 професій (з них 73 інтегровані).  НМЦ ПТО ПК здійснює науково-методичний  супровід та надає консультативну допомогу з розробки навчально-планувальної документації, оновлення змісту навчання, створення комплексно-методичного забезпечення предметів,  проведення виробничої практики, контролю знань учнів.
З метою популяризації професій та інформаційно-просвітницької роботи у  2014 року було проведено Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії «Маляр» та чотири обласних етапів Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій: «Кухар», «Маляр», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», в яких взяв участь 41 учень.
Активну участь в організації і проведенні конкурсів брали роботодавці та залучались   представники органів виконавчої влади. Зокрема, до складу журі обласних конкурсів входили:
-  з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» - О.А. Білий, голова фермерського господарства «Івана»;
-     з професії «Маляр» - М.С. Ткач, підприємець в сфері проектування та будівництва м. Кам’янець-Подільський, В.О. Мужило, виконавець робіт будівельної компанії «Поділля-Трансбуд»;
- з професії «Кухар» - виконавчий директор ресторанно-готельного комплексу «Південна брама» А.В. Блаута, шеф-кухар  ресторанно-готельного комплексу «Південна брама» О.М. Яворський, шеф-кухар пабу «Юніон Джек» Р.Р. Діброва,  адміністратор ресторану «Мореман» В.П. Марчук;
-  з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» -  Волков Л.В, начальник автоколони №1 автотранспортного цеху ВП ХАЕС та А.А.Апончук, майстер з ремонту автомобілів авторемонтного цеху ВП ХАЕС.
24 січня 2014 року на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки за участю представників влади, роботодавців, ВНЗ, громадських організацій, а також працівників професійно-технічної освіти Хмельницької області відбувся круглий стіл «Соціальне партнерство як шлях забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників у системі ПТО», проведений у рамках  реалізації у Хмельницькій області  пілотного проекту Європейського фонду освіти «Туринський процес – регіональний рівень».
Учасники круглого столу, які представляють інститути державної виконавчої влади, об’єднання роботодавців і профспілок, керівників  промислових підприємствах та сфери  бізнесу, спеціалістів відділу ПТО Департаменту освіти і науки, молоді та спорту та НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, представників Ради директорів ПТНЗ, керівників навчальних закладів та інших громадських організацій всебічно обговорили проблемні питання щодо покращення підготовки кваліфікованих робітників у  системі ПТО, прогнозування потреб ринку праці в кваліфікованих робітничих кадрах з урахуванням тенденцій економічного розвитку регіону.
У січні 2014 року працівниками НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області проводилось анкетування роботодавців підприємств з метою вивчення якості професійної підготовки випускників професійно-технічних навчальних закладів міста Хмельницького. Опрацювання результатів анкетування сприяло виявленню сильних і слабких сторін підготовки робітничих кадрів, що, у свою чергу, дає можливість покращити зміст професійно-технічної освіти та підвищити якість підготовки робітничих кадрів.
У лютому лабораторією виховної роботи НМЦ ПТО ПК проведена нарада при директорові  з питання «Зміст і основні форми та методи профорієнтаційної роботи  в ПТНЗ,  її методичний супровід».
На розгляд науково-методичної  ради НМЦ ПТО ПК запропоновано  навчальний посібник «Техніка пошуку роботи» (автор: Лавренюк Н.В., заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг) та рекомендовано його до використання в ПТНЗ Хмельниччини.
21.05.2014 відбулося засідання методичної ради обласного центру зайнятості з питань профорієнтації населення (спільно з представниками Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Консультативного центру з протидії торгівлі людьми та допомоги постраждалим). На методичній раді розглядалися питання:
 презентація профорієнтаційних проектів Хмельницької обласної служби зайнятості («Іменини професій» та конкурс фоторобіт «Професія моїх батьків»);
про літню оздоровчу кампанію для школярів у 2014 році;
 про співпрацю громадських організацій та державних установ щодо соціального супроводу дітей з родин переселенців з АР Крим;
про деякі аспекти організації роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.
22 вересня вдруге відбулось засідання методичної ради Хмельницького обласного центру зайнятості з питань:
 про реалізацію у 2014 році профорієнтаційних проектів Хмельницької обласної служби зайнятості («Іменини професії», «Знайди себе у світі праці»);
 про особливості організації позашкільної освіти та виховної роботи з учнівською молоддю у 2014-2015 н.р.;
про особливості надання соціальних послуг, зокрема, особам, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та зони проведення АТО.
У квітні 2014 року була розповсюджена як для ПТНЗ, так і для Хмельницького обласного центру зайнятості «Популярна енциклопедія робітничих професій» для різних вікових груп.
23 квітня 2014 року Шевчук О.В., зав. лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК, брала участь у роботі комісії з оцінюванню робіт обласного заочного конкурсу фоторобіт – фоторепортаж «Професія моїх батьків», який проводився Хмельницькою обласною службою зайнятості.
 Закладами професійно-технічної освіти  проводиться  інформаційно-роз’яснювальна  робота з батьками учнів загальноосвітніх навчальних закладів щодо важливості свідомого та  виваженого вибору їх  дітьми професій,  пропагування робітничих  професій, актуальних на ринку праці. Зокрема: в більшості ПТНЗ області протягом квітня-червня проведені дні відкритих дверей, на яких учні шкіл відвідали виробничі майстерні, навчальні кабінети, лабораторії, брали участь у проведенні майстер-класів. Також вони ознайомились з сучасним обладнанням, організацією праці, мали можливість наочно побачити виробничі процеси безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності.
У більшості ПТНЗ області протягом лютого-березня проведені дні відкритих дверей, на яких учні шкіл відвідали виробничі майстерні, навчальні кабінети, лабораторії, брали участь у проведенні майстер-класів. Також вони ознайомились з сучасним обладнанням, організацією праці, мали можливість наочно побачити виробничі процеси безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності.
Протягом  липня – серпня під час вступної кампанії проводилась  інформаційно-роз’яснювальна  робота з батьками учнів загальноосвітніх навчальних закладів щодо важливості свідомого та  виваженого вибору їх  дітьми професій,  пропагування робітничих  професій, актуальних на ринку праці.
Для першокурсників були проведені екскурсії на підприємства – замовники кадрів. Також вони ознайомились з сучасним обладнанням, організацією праці, мали можливість наочно побачити виробничі процеси безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності.
11 листопада О.В. Шевчук, завідувач лабораторії виховної роботи, працювала як член комісії з оцінювання робіт обласного заочного огляду-конкурсу плакатів «Моє професійне майбутнє» серед учнів ЗНЗ Хмельницької області, який проводила Хмельницька обласна служба зайнятості.

 

У 2014 було розміщено більше 200 публікацій ПТНЗ області в районних, міських та обласних виданнях;  здійснено біля 30 виступів в радіоефірі і 10 - на телебаченні.

 

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області