Новини
2014-12-30 10:07:32
ДЕЛЕГАЦІЯ УЧНІВ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МОЛОДІЖНОМУ ПРОЕКТІ

Учні  професійно-технічних навчальних Хмельницької області взяли участь у Міжнародному молодіжному проекті«Смачна історія», який відбувся у місті Бидгодщі (Польща) з 03 по 12 листопада 2014 року.
З  Хмельницької області до польсько-українського проекту залучилися 22 учні, які опановують професії «Кухар» та «Кондитер» з державних навчальних закладів «Лісоводський професійний  аграрний ліцей»,  «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»,  «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій».
Метою проекту був обмін досвідом між польською та українською учнівськими делегаціями щодо підготовки кваліфікованих робітників з професій громадського харчування. Організатором проекту виступив перший заступник голови Спілки поляків України Анатолій Євстафійович Терлецький, завдяки зусиллям якого проект успішно відбувся.
Майже всі витрати української делегації польська сторона взяла на себе.Очолював українську делегацію в.о. директора ДНЗ «Лісоводський ПАЛ» Боровик О.В., який відмітив:«Це важлива поїздка для дітей, тому що проживання постійно в одному середовищі дещо обмежує, а для розвитку потрібні нові площини спілкування. Для учнів це гарна нагода побачити світ».
Господарі здивували українську делегацію своєю привітністю та  гостинністю. Для українців було організовано екскурсії по історичних місцях міст Гнєзда, Познані, Туруні. Учасники проекту побували у музеї М. Коперніка, відвідали навчальний заклад ім. Ярослава Івашкевича, де ознайомились із навчально-матеріальною базою з підготовки  кваліфікованих робітників з  професій «Кухар», «Офіціант», «Бармен», «Кондитер».
У рамках проекту «Смачна історія» українські та польські учні готували обід. Усі страви були національними, гарно оформленими і, як відмітили експерти, дуже смачними.
      Не менш цікавою була дискусія на тему: «Що ми про себе знаємо?» та лекція за участю науковців з  м. Туруня на тему «Спільна українсько-польська історія», у яких учасники проекту з обох сторін надавали історичні відомості, знайомили присутніх з традиціями, звичаями, культурою польського та українського народів, розповідали про себе. Дозвілля для учасників проекту складалося з спортивних розваг, виконання пісень.
     Проект «Смачна історія» надзвичайно сподобався всім. Вагомість проекту підкреслюється тим, що він сприяє розвитку євроінтеграційних відносин у системі професійної освіти.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області