Новини
2014-12-26 15:42:03
Педагоги ПТНЗ Хмельницької області опановують сучасні технології навчання

У системі освіти на сучасному етапі акцент роблять на управління цілісним педагогічним процесом на науковій основі, розуміння всієї його складності, знання механізмів і закономірностей педагогічної взаємодії, які сприяють розвитку особистості, що є основним завданням навчальних закладів.
Переорієнтації професійно-технічного навчального закладу на особистість сприяє впровадження сучасних  технологій навчання.
З метою опрацювання  науково-методологічних основ  впровадження інноваційних технологій навчання  Інститутом ПТО НАПН України спільно з НМЦ ПТО ПК 24 грудня 2014 року було проведено семінар-практикум з теми «Методичні основи застосування інноваційних технологій навчання у професійно-технічних навчальних закладах сільськогосподарської галузі» на базі Полонського професійного аграрного ліцею. У роботі семінару взяли участь методисти Грицівського ВПУ №38, Грицівського ВХПУ №19, Шепетівського професійного ліцею, Плужненського професійного аграрного ліцею та педагогічний колектив Полонського професійного аграрного ліцею.
У ході семінару директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук,професор, член-кореспондент НАПН України  Радкевич Валентина Олександрівна розкрила роль Інституту в  запровадженні інноваційних технологій навчання в професійно-технічну освіту, а також зосередила увагу учасників на актуальних проблемах і реформах профтехосвітянської галузі та перспективах її подальшого розвитку.
Директор Полонського професійного аграрного ліцею Лівшун Микола Євгенович презентував учасникам семінару систему роботи навчального закладу щодо забезпечення якісного навчально-виробничого процесу.
Про роль інноваційних технологій навчання у забезпеченні якості професійної підготовки кваліфікованих робітників доповіла Шамралюк Олена Леонідівна,  заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.
Завідувач лабораторії методик професійної освіти і навчання ІПТО НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Романова Ганна Миколаївна  охарактеризувала стан та перспективи застосування особистісно розвивальних технологій навчання у професійно-технічній освіті.
Учасники семінару мали можливість ознайомитися із особливостями застосування технології дистанційного навчання у  професійно-технічних навчальних закладах, які представив  молодший науковий спіробітник лабораторії методик професійної освіти і навчання Романов Леонід Анатолійович. 
 
Приймак Тетяна Євгеніївна, методист Полонського професійного аграрного ліцею, презентувала результати роботи педагогічного колективу навчального закладу щодо впровадження новітніх педагогічних технологій у навчально-виробничий процес.
Свої досвідом щодо розвитку пізнавальних інтересів учнів шляхом застосування мультимедійних засобів навчання поділився Натальчук Юрій Іванович, викладач Полонського професійного аграрного ліцею.
Цікавою для присутніх була презентація досвіду роботи з питань використання дидактичних ігор на уроках викладачем спецдисциплін Полонського професійного аграрного ліцею Степанчук Валентиною Григорівною.
Також для учасників семінару РомановоюГанноюМиколаївною  був проведений майстер-клас з теми «Застосування технології проблемно-розвивального навчання у професійно-технічній освіті», в ході якого педагоги розробили власний конструктор уроку з використанням технологій проблемно-розвивального навчання.

     При підбитті підсумків роботи учасники відмітили високий рівень проведення семінару, актуальність порушеної проблематики та зазначили,  що лише у тісній співпраціосвіти і науки, яка передбачає розробку та впровадження в освітню діяльність  професійно-технічних навчальних закладів новітніх наукових і технологічних досягнень, інноваційних технологій навчання та виховання майбутніх фахівців, залучення до наукової діяльності педагогічних працівників, обдарованої учнівської молоді, а також участь науковців у навчально-виховному процесі, дослідно-експериментальній роботі ПТНЗ, можна досягти якісної підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на ринку праці.

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області