Новини
2014-12-19 14:52:12
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ПТНЗ

    Сьогодні в умовах загострення екологічної кризи для людства потреба у постійному творчому розпізнаванні, постановці і розв’язуванні як очевидних, так і неймовірно складних і прихованих екологічних проблем на уроках біології стрімко зростає (проблеми екологічної безпеки і відповідних впливів на життєдіяльність людини; зниження техногенного навантаження на природу і людину; адаптація людини в кризових екологічних умовах та ін.).

    Необхідно визнати актуальність і важливість навчання природничо-науковим дисциплінам у підготовці учнів до творчої за змістом самостійної постановки і розв’язування екологічних задач, в основі яких є екологічні проблеми.

      Відповідні ціннісні орієнтації, знання, вміння і навички учнів є важливим засобом формування їх екологічного мислення, компетентності та екологічної культури.

       Ця проблема обговорювалась в рамках роботи обласної фахової секції викладачів біології  ПТНЗ, яка  відбулася 18 грудня 2014 року  у формі вебінару на тему «Формування екологічної компетентності на уроках біології».

         У роботі секції брали участь 25 педагогів ПТНЗ області.

     Свій досвід роботи з цієї проблеми презентували викладачі ПТНЗ: С.А.Дубина (Грицівське ВПУ №38), Т.О. Бортник (ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»), А.М. Недокус (Кам’янець-Подільський   професійний художній ліцей), Л.М. Рогачевська (Ярмолинецький   професійний ліцей).

      Ними обговорювались такі питання: формування екологічної компетентності та екологічної культури на уроках біології, біологія в аспекті екологічних знань, формування екологічної компетентності на уроках біології на прикладі екології рідного краю. Учасники засідання демонстрували власні презентації, відеоматеріали, фрагменти уроків тощо.

      Учасники семінару переглянули та проаналізували відкритий урок на тему «Будова і функції тканин тваринного організму, їх здатність до регенерації» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій навчання (викладач С.А.Дубина).Урок було проведено на високому методичному рівні.

    Заввідділу загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Т.М. Сидоренко обговорила вимоги щодо викладання біології у ПТНЗ, план роботи секції на новий навчальний рік.

2018-12-11 15:51:26
Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини взяли участь у ІІ етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика, метою якого є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу, розвитку творчого потенціалу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами. Конкурс відбувся 10 грудня 2018 року на базі ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», в якому взяли участь 22 учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області