Новини
2014-12-19 14:52:12
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ПТНЗ

    Сьогодні в умовах загострення екологічної кризи для людства потреба у постійному творчому розпізнаванні, постановці і розв’язуванні як очевидних, так і неймовірно складних і прихованих екологічних проблем на уроках біології стрімко зростає (проблеми екологічної безпеки і відповідних впливів на життєдіяльність людини; зниження техногенного навантаження на природу і людину; адаптація людини в кризових екологічних умовах та ін.).

    Необхідно визнати актуальність і важливість навчання природничо-науковим дисциплінам у підготовці учнів до творчої за змістом самостійної постановки і розв’язування екологічних задач, в основі яких є екологічні проблеми.

      Відповідні ціннісні орієнтації, знання, вміння і навички учнів є важливим засобом формування їх екологічного мислення, компетентності та екологічної культури.

       Ця проблема обговорювалась в рамках роботи обласної фахової секції викладачів біології  ПТНЗ, яка  відбулася 18 грудня 2014 року  у формі вебінару на тему «Формування екологічної компетентності на уроках біології».

         У роботі секції брали участь 25 педагогів ПТНЗ області.

     Свій досвід роботи з цієї проблеми презентували викладачі ПТНЗ: С.А.Дубина (Грицівське ВПУ №38), Т.О. Бортник (ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»), А.М. Недокус (Кам’янець-Подільський   професійний художній ліцей), Л.М. Рогачевська (Ярмолинецький   професійний ліцей).

      Ними обговорювались такі питання: формування екологічної компетентності та екологічної культури на уроках біології, біологія в аспекті екологічних знань, формування екологічної компетентності на уроках біології на прикладі екології рідного краю. Учасники засідання демонстрували власні презентації, відеоматеріали, фрагменти уроків тощо.

      Учасники семінару переглянули та проаналізували відкритий урок на тему «Будова і функції тканин тваринного організму, їх здатність до регенерації» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій навчання (викладач С.А.Дубина).Урок було проведено на високому методичному рівні.

    Заввідділу загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Т.М. Сидоренко обговорила вимоги щодо викладання біології у ПТНЗ, план роботи секції на новий навчальний рік.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області