Новини
2014-11-17 11:07:43
НАВЧАННЯ, ДОСВІД І АНАЛІЗ – ШЛЯХ ДО МАЙСТЕРНОСТІ

 Методична служба сучасного професійно-технічного навчального закладу – це індикатор розвитку, професійного зростання, акумулянт позитивного інноваційного досвіду, генератор педагогічних ідей. Тому в ході курсового підвищення кваліфікації методистів, яке тривало упродовж двох тижнів на базі НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, особливий акцент було зроблено на навчання, обмін досвідом і аналіз дидактичних, педагогічних і навчально-виробничих аспектів профтехосвітянської галузі.

   Крім ґрунтовної психолого-педагогічної підготовки, слухачі курсового підвищення кваліфікації змогли ознайомитися з навчально-матеріальною базою окремих закладів профтехосвіти, зокрема ВПУ №4 м. Хмельницького та ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького», відвідати та обговорити відкриті заняття і методичні заходи, збагатитися новими педагогічними ідеями та обмінятися  досвідом.

    У рамках курсового підвищення кваліфікації 12 листопада 2014 року  відбувся вебінар для методистів ПТНЗ в режимі он-лайн з теми «Система роботи в ПТНЗ з вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду педагогічних працівників». Під час цього он-лайн-заходу методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Лужняк Л.В. акцентувала увагу слухачів на контрольних датах проведення атестації педпрацівників ПТНЗ, вимогах до кваліфікаційних категорій, наголосила на необхідності вивчення експертними групами ПТНЗ досвіду педагогів, які атестуються.

    

Власним досвідом роботи зі створення та використання мультимедійного навчально-методичного комплексу з виробничого навчання для професії «Слюсар з ремонту автомобілів» поділився майстер виробничого навчання ВПУ №36 с. Балина Войцехов В.В.

    Систему роботи методиста ПТНЗ з вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду презентувала методист ВПУ №4 м. Хмельницького Андрєєва Л.І. Також у ході вебінару було заслухано творчі звіти викладачів цього ж закладу, зокрема Голі Н.Г. «Використання проектної технологія навчання під час вивчення економічних дисциплін» та Кот Т.І. «Сучасні підходи до підготовки та проведення уроків спецдисциплін».

   Підвищення кваліфікації методистів ще раз підтверджує значимість слів Т.Фулпера: «Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від них свої світильники». Саме у такому ракурсі відбувся ефективний обмін досвідом між методистами, які не просто поділилися своїми здобутками, але й презентували систему роботи навчальних закладів, як це зробили методисти ВПУ №4 м.Хмельницького та ДНЗ «ВПУ №11 м.Хмельницького».

  

    Усе це є незаперечним доказом усіх заходів, організованих НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, проведених під егідою, вдало висловленою відомим митцем Харукі Муракамі: «…справа всього життя – це не справа, а життя». Саме таким має бути професійне кредо кожного методиста, адже методист – «вчитель вчителів». 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області