Новини
2014-11-04 08:32:53
ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ ЕКОНОМІКИ У ПТНЗ

         Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 31 жовтня 2014 року  в рамках роботи обласної фахової секції викладачів економічних дисциплін ПТНЗ відбувся семінар на тему  «Впровадження інноваційних педагогічних технологій при проведенні уроків з предметів «Економіка» та «Основи галузевої економіки та підприємництва» (з досвіду роботи викладача ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське ВПУ» Дранічнікової В.А.).
     Семінар відкрила координатор секції – методист відділу професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.М. Чуйкова, яка акцентувала увагу на перевагах використання сучасних інноваційних освітніх систем під час проведення уроків з предметів «Економіка» та «Основи галузевої економіки і підприємництва», на підвищенні рівня якості знань учнів та їх мотивації до навчання на тих уроках, де застосовується кооперативна модель навчання.

Досвідом роботи з розвитку професійних навичок учнів шляхом застосування сучасних педагогічних технологій на уроках теоретичного навчання поділилась викладач предмета «Економіка» Дранічнікова Вікторія Анатоліївна, яка зазначила, що в умовах ринкової економіки головним завданням професійно-технічної освіти є якісна професійна підготовка кваліфікованих робітників, що забезпечується впровадженням інноваційних технологій навчання та застосуванням сучасних педагогічних технологій у професійну підготовку робітничих кадрів. Досягти цієї мети найбільш ефективно можна, застосувавши такі методи навчання, які активізують учня.

У практичній частині вебінару учасники змогли переглянути відеофрагмент уроку з предмета «Економіка» з теми «Виробництво та продукт виробничої діяльності».
     Усім учасникам було надано доступ до матеріалів семінару (відеозаписів виступів, презентацій), які можуть бути використані ними в практичній роботі. По завершенню вебінару педагоги отримали практичне завдання щодо створення засобів навчання: викладачам економіки необхідно розробити задачі з професійним спрямуванням для усіх професій, з яких здійснюється підготовка у ПТНЗ, а викладачам галузевої економіки та основ підприємництва створити методичні розробки уроків до тем предмета.  

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області