Новини
2014-10-30 15:14:56
ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Будь-який навчальний процес, вивчення будь-якого предмета, професії  неможливо уявити без навчально-методичної літератури. Бібліотека навчального закладу завжди була і залишається островом знань, надбань людського розуму, суспільної мудрості. В умовах стрімких змін, активного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій особливої актуальності набуває саме електронна книгозбірня. Саме вона забезпечує значну акумуляцію інформаційних ресурсів, швидкий доступ до необхідної навчально-методичної літератури, створює рівні можливості в пошуку нового для учнів і викладачів.

Актуальність впровадження електронних бібліотек була в центрі уваги семінару для бібліотекарів ПТНЗ «Електронна бібліотека  як засіб підвищення якості навчально-виховного процесу», що відбувся в режимі он-лайн.

У ході семінару методист відділу інформаційно-видавничої діяльності та передового педагогічного досвіду Лужняк Л.В. зосередила увагу на перевагах електронних книгозбірень над паперовими, завданнях електронних бібліотек ПТНЗ і запропонувала усім бібліотекарям закладів профтехосвіти створити електронні книгозбірні. Більше того, окремі ПТНЗ вже мають досвід роботи з електронними бібліотеками. Таким досвідом поділилися бібліотекар ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське ВПУ» Ільницька Т.А, яка презентувала практичний досвід з використання електронної бібліотеки у навчальному закладі та бібліотекар ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» Філімонова Т.М., яка продемонструвала особливості роботи з безкоштовною програмою «Електронна бібліотека MyHomeLib»: створення каталогів, їх наповнення електронними ресурсами, здійснення пошуку інформаційного джерела.  

 

 

Створення електронних бібліотек у ПТНЗ області є необхідним ще й тому, що специфіка підготовки робітничих кадрів зумовлює потребу в розробці фахової літератури з окремих спецпредметів, професій, тиражування її не фінансується, тому доступ до електронних версій навчальної літератури учні мають тільки через книгозбірні.

Отож майбутнє сучасної бібліотеки ПТНЗ у  трансформації її в потужний електронний ресурс.

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області