Новини
2014-10-24 13:51:24
Профтехосвіта Хмельниччини презентувала свій інноваційних потенціал на Міжнародному форумі

    Діяльність кожного керівника, педагога освітнього закладу супроводжується інноваційними процесами, які дають їм змогу професійно саморозвиватися, реалізовувати творчий потенціал. Інноваційна діяльність у професійній освіті виявляється передусім в оновленні змісту освіти, що пов’язано з освоєнням теорії і практики ринкової економіки, нових процесуальних умінь, розвитком умінь оперувати інформацією та творчого вирішення проблем.

      

Важливою умовою успішної інноваційної діяльності педагогічного колективу є презентація досвіду роботи  на освітянських заходах. З цією метою профтехосвітяни  Хмельниччини щорічно беруть участь  у міжнародних виставках.
Зокрема,  21-23 жовтня 2014 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбувся шостий Міжнародний форум-презентація «Інноватика в сучасній освіті», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України та компанія «Виставковий світ».
Профтехосвіту Хмельницької області на цьому заході представляли управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, Старокостянтинівський професійний ліцей, Вище професійне училище №4 м. Хмельницького,  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське вище професійне училище», Хмельницький професійний ліцей електроніки, Шепетівський професійний ліцей, Нетішинський професійний ліцей, Вище професійне училище №36 с. Балина.
Експозицію профтехосвіти Хмельницької області відвідали та оцінили  директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки  України В’ячеслав  Супрун, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки  України Вікторія Карбишева, начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіту» МОН України Віктор Паржницький.
За підсумками тематичного конкурсу, який відбувся в рамках форуму, у номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення майбутнього робітника» дипломами  Лауреатів першого ступеня  нагороджені:
- управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації;
- Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області;
-  Вище професійне училище №36 с. Балина.
Дипломи Лауреатів другого ступеня отримали:
-  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»;
-  Хмельницький професійний ліцей електроніки;
- Шепетівський професійний ліцей.  
Також представники профтехосвіти Хмельниччини взяли участь у роботі семінару департаменту професійно-технічної освіти та відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» щодо інноваційних підходів до підготовки конкурентоспроможних робітників.
Учасники семінару презентували свій досвід роботи, представили  практичні результати діяльності з упровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес.
Зокрема, завідувач лабораторії забезпечення якості професійно-технічної освіти НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.В. Петров виступив з питанням «Блогосфера як інформаційно-комунікаційне середовище забезпечення якості професійної підготовки», презентував систему роботи щодо створення та функціонування професійної веб-спільноти –  блогів педагогів ПТНЗ Хмельницької області, розміщеної на єдиному інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини».
За результатами участі у міжнародному заході управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки  Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та професійно-технічні навчальні заклади - учасники форуму  нагороджені дипломами за активну діяльність з інноваційного оновлення змісту національної освіти  й занесені до каталогу Міжнародного форуму.
Участь у заходах такого рівня сприятиме приверненню уваги органів влади, громадськості до проблем освітньої галузі, утвердженню іміджу закладів профтехосвіти регіону на ринку освітніх послуг, зростанню престижу робітничих професій в національному освітньому середовищі, підвищенню конкурентоспроможності випускників ПТНЗ на ринку праці.

 

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області