Новини
2014-10-24 13:51:24
Профтехосвіта Хмельниччини презентувала свій інноваційних потенціал на Міжнародному форумі

    Діяльність кожного керівника, педагога освітнього закладу супроводжується інноваційними процесами, які дають їм змогу професійно саморозвиватися, реалізовувати творчий потенціал. Інноваційна діяльність у професійній освіті виявляється передусім в оновленні змісту освіти, що пов’язано з освоєнням теорії і практики ринкової економіки, нових процесуальних умінь, розвитком умінь оперувати інформацією та творчого вирішення проблем.

      

Важливою умовою успішної інноваційної діяльності педагогічного колективу є презентація досвіду роботи  на освітянських заходах. З цією метою профтехосвітяни  Хмельниччини щорічно беруть участь  у міжнародних виставках.
Зокрема,  21-23 жовтня 2014 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбувся шостий Міжнародний форум-презентація «Інноватика в сучасній освіті», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України та компанія «Виставковий світ».
Профтехосвіту Хмельницької області на цьому заході представляли управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, Старокостянтинівський професійний ліцей, Вище професійне училище №4 м. Хмельницького,  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське вище професійне училище», Хмельницький професійний ліцей електроніки, Шепетівський професійний ліцей, Нетішинський професійний ліцей, Вище професійне училище №36 с. Балина.
Експозицію профтехосвіти Хмельницької області відвідали та оцінили  директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки  України В’ячеслав  Супрун, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки  України Вікторія Карбишева, начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіту» МОН України Віктор Паржницький.
За підсумками тематичного конкурсу, який відбувся в рамках форуму, у номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення майбутнього робітника» дипломами  Лауреатів першого ступеня  нагороджені:
- управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації;
- Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області;
-  Вище професійне училище №36 с. Балина.
Дипломи Лауреатів другого ступеня отримали:
-  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»;
-  Хмельницький професійний ліцей електроніки;
- Шепетівський професійний ліцей.  
Також представники профтехосвіти Хмельниччини взяли участь у роботі семінару департаменту професійно-технічної освіти та відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» щодо інноваційних підходів до підготовки конкурентоспроможних робітників.
Учасники семінару презентували свій досвід роботи, представили  практичні результати діяльності з упровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес.
Зокрема, завідувач лабораторії забезпечення якості професійно-технічної освіти НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.В. Петров виступив з питанням «Блогосфера як інформаційно-комунікаційне середовище забезпечення якості професійної підготовки», презентував систему роботи щодо створення та функціонування професійної веб-спільноти –  блогів педагогів ПТНЗ Хмельницької області, розміщеної на єдиному інформаційному порталі «Профтехосвіта Хмельниччини».
За результатами участі у міжнародному заході управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки  Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та професійно-технічні навчальні заклади - учасники форуму  нагороджені дипломами за активну діяльність з інноваційного оновлення змісту національної освіти  й занесені до каталогу Міжнародного форуму.
Участь у заходах такого рівня сприятиме приверненню уваги органів влади, громадськості до проблем освітньої галузі, утвердженню іміджу закладів профтехосвіти регіону на ринку освітніх послуг, зростанню престижу робітничих професій в національному освітньому середовищі, підвищенню конкурентоспроможності випускників ПТНЗ на ринку праці.

 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області