Новини
2014-09-15 15:20:01
ЗМІСТ ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТО ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2014-2015 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

           12 вересня 2014 року відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області відбулося спільне засідання обласних фахових секцій практичних психологів і соціальних педагогів з питань змісту та напрямів діяльності соціально-психологічної служби ПТО Хмельницької області  у 2014-2015 навч. році. Засідання секцій відбулось у режимі он-лайн.
        На засіданні було проаналізовано діяльності працівників соціально-психологічної служби ПТНЗ області у 2013-2014 навчальному році;  визначено особливості діяльності практичних психологів і соціальних педагогів у 2014-2015 навчальному році; зроблено аналіз змісту планів роботи працівників соціально-психологічної служби ПТНЗ на 2014-2015 навчальний рік.
        Завідувач відділу підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи НМЦ ПТО ПК Наталія Миколаївна Сиско здійснила аналіз діяльності соціально-психологічної служби ПТО області у 2013-2014 навчальному році. Було проаналізовано якість виконання практичними психологами і соціальними педагогами ПТНЗ завдань, визначених Міністерством освіти і науки України, Обласним центром практичної психології та соціальної роботи, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.
    На засіданні фахівців соціально-психологічної служби ПТНЗ області Наталія Миколаївна зосередила увагу практичних психологів і соціальних педагогів на основних завданнях, які визначені у листі Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014 № 1/9-374 «Стан та особливості діяльності  психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році», а саме:  на необхідності свідомої активності керівників навчальних закладів, спрямованої на підтримку, регулювання і формування здорового соціально-психологічного клімату у педагогічному колективі і закладі в цілому;  необхідність тісної взаємодії керівника ПТНЗ і фахівців психологічної служби для подолання негативних психологічних наслідків подій, що відбуваються в країні, для всіх учасників навчально-виховного процесу (стресові та  посттравматичні стани тощо); працівникам психологічної служби важливо знати про такі сім’ї, своєчасно надавати необхідну психологічну, соціально-педагогічну допомогу.
      Також  Н.М. Сиско наголосила на необхідності на початку навчального року приділити особливу увагу питанням адаптації учнівської молоді, зокрема таким напрямам, як: адаптація до умов проживання у гуртожитку; адаптація до нових умов навчання; адаптація до нового учнівського колективу;  адаптація учнів до навчальної діяльності.
        Матеріали спільного засідання обласних фахових секцій практичних психологів і соціальних педагогів з питань змісту та напрямів діяльності соціально-психологічної служби ПТО Хмельницької області  у 2014-2015 навч. році систематизовано. За підсумками роботи підготовлено матеріали, презентації, які практичні психологи і соціальні педагоги повинні впроваджувати у подальшій практичній діяльності.

2019-04-18 17:19:50
Підведено підсумки обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя»

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначається День охорони праці. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». В рамках заходів щодо відзначення Дня охорони праці, метою привертання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до виробничих небезпек і ризиків на сучасному виробництві, а також до наявних проблем у сфері охорони праці, в сучасних підходах до управління охороною праці, оцінки ризиків, формування превентивної культури охорони праці, свідомої позиції щодо важливості забезпечення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, відповідального ставлення учнів до життя та здоров’я, 16 квітня 2019р., відповідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.02.2019 № 79-од «Про організацію проведення обласного конкурсу проектів з предмета «Охорона праці» «Охорона праці на захисті життя», відбулось підведення підсумків конкурсу.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області