Новини
2014-06-25 13:23:32
Обласний методичний семінар керівників ПТНЗ І атестаційного рівня у сфері професійно-технічної освіти в Хмельницькій області

           Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області проведено обласний методичний семінар керівників ПТНЗ І атестаційного рівня у сфері професійно-технічної освіти в Хмельницькій області за темою: “Організація навчально-виробничого процесу при підготовці кваліфікованих робітників в професійно-технічних навчальних закладах І атестаційного рівня”.

 

В роботі семінару прийняли участь керівники та особи відповідальні за організацію професійно-технічногого навчання  із 15-ти ПТНЗ І атестаційного рівня – МНВК, ВНЗ, приватних підприємств, установ та організацій, загальноосвітніх шкіл, які здійснюють освітню діяльність у сфері професійно-технічної освіти в Хмельницькій області.

Підвищення рівня організації навчально-виробничого навчання та забезпечення контролю за якістю підготовки кваліфікованих робітників в закладі з боку адміністрації було головною метою проведення заходу. В ході семінару заступник директора з методичної роботи НМЦ ПТО ПК Л.К.Джус  ознайомила присутніх питаннями щодо  організації навчально-виробничого процесу в ПТНЗ І атестаційного рівня,   розробки навчально-методичних документів з планування начально-виробничого процесу, проведення державної кваліфікаційної атестації та нормативно-правовою документацією з питань професійно-технічної освіти, а саме:  Законом України «Про  професійно-технічну освіту» (від 10.02.1998 №103/98-ВР); Положенням про  порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту (наказ Міністерства праці та соціальної політики України і МОН України № 201/469 від 31.12.1998 року); Положенням про професійне навчання кадрів на виробництві(наказ Міністерства праці та соціальної політики і МОН України 26.03.2001 р. №127/151); Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах (наказ МОН України від 30.05.2006 р. №419 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.06.2006р. за №711/12585); методичними рекомендаціями НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області з питаннями проведення поетапної (ступеневої) та державної кваліфікаційної атестації учнів, слухачів ПТНЗ (розроблено творчою групою у складі Л.І.Шевчук, Л.К.Джус, А.М.Харчук та рекомендовано до впровадження в закладах ПТО рішенням науково-методичної ради НМЦ ПТО);  Положення по організації навчально-виробничого процесу на виробництві (наказ Міністерства праці та соціальної політики і МОН України  27.12.2006  N 500/861).

 

Методист відділу професійної підготовки Л.І. Білик  звернула  увагу присутніх на проблемні питання пов’язані з  ліцензуванням професії, проведенням атестації навчальних  закладів як засобу підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників, так і репутації закладу загалом.  Завідувач лабораторії науково-методичного забезпечення управлінської діяльності в ПТНЗ С.Б.Коломійчук, ознайомила присутніх  з перспективним і поточним плануванням діяльності  навчального закладу, наголосила, що керівник закладу повинен приділяти велику увагу якісному та ефективному управлінню, раціональній організації роботи і цілеспрямованій діяльності педагогічного колективу та  прикладати певних зусиль задля підвищення рівня кваліфікації та професіоналізму працівників. Також було розглянуто питання здійснення контролю за організацією навчально-виробничого процесу, всебічному вдосконаленню навчально-виховного процесу та підвищенню якості підготовки кваліфікованих робітників. Присутні мали змогу ознайомитись із зразками плануючої документації на прикладі інших навчальних закладів.

 

 По закінченню навчального семінару присутнім було запропоновано  добірку нормативно-правових документів та практичних матеріалів по організації навчального процесу у закладах І атестаційного рівня, у вигляді презентацій доповідачів і  зразків документації. 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області