Новини
2014-05-27 15:37:44
ПЕДАГОГИ-ВИХОВАТЕЛІ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ

 

З 12 по 23 травня 2014 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  проходили курси підвищення кваліфікації вихователі гуртожитків і керівники гуртків професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини.

      19 травня  2014 року слухачі КПК проходили педагогічну практику у Хмельницькому професійному ліцеї. Виконуюча обов’язки директора ліцею  Н.В.Хованець ознайомила педагогів з матеріально-технічною базою навчального закладу, роботою лабораторій, майстерень з підготовки за професіями: «Кравець», «Кулінар борошняних виробів; кухар», «Живописець; оформлювач вітрин приміщень та будівель», «Слюсар з ремонту та експлуатації газоустаткування; електрогазозварник», а також з роботою гуртків за цими напрямами. Екскурсію по навчальному закладу провела старший майстер А.І. Камлюк.

  Для вихователів гуртожитків і керівників гуртків презентована робота гуртка «Юний пошуковець-турист», зокрема,  зібрання матеріалів про жителів Хмельниччини, які брали участь у бойових діях, організації підпілля, проживали на окупованій території під час Великої Вітчизняної війни.

     Присутні залишилися під особливим враження від стендової композиції «Відлуння афганських гір» та переглянутого фільму про героя афганської війни, випускника Хмельницького професійного ліцею  Олега Небрачного.

     Воднораз керівник гуртка Олена Ігорівна Рудик,  викладач історії Олена Олексіївна Коваль та учениця Сніжана Берендюк були нагороджені подяками Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  за участь у дослідно-пошуковій роботі, присвяченій 70-річчю визволення Хмельницької області від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

     21 травня 2014 року слухачі курсів відвідали Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Представники центру розповіли про проведення у сім’ях, серед дітей та молоді інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій; про здійснення соціального обслуговування сімей, дітей і молоді шляхом надання їм психологічних, правових, соціально-педагогічних та інформаційних послуг. Центр здійснює також соціально-реабілітаційні заходи з відновлення соціальних функцій, психологічного стану сімей, дітей та молоді, які зазнали жорстокості, насильства, потрапили в складні життєві обставини;  надає юридичну, психологічну та соціальну допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування;  проводить роботу з питань статевого виховання дітей і молоді, збереження репродуктивного здоров'я та підготовки молоді до створення сім'ї тощо.

22 травня 2014 року педагогічна практика вихователів гуртожитків і керівників гуртків проводилась у ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

      Навчальний заклад представила заступник директора з виховної роботи Н.В. Лавренюк.

      Про свою роботу розповіла вихователь гуртожитку О.М. Михальчук, зокрема,  про волонтерську діяльність навчального закладу.       Викладач світової літератури, керівник предметного гуртка О.Б. Павлишина  презентувала виховні заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка; учнівську виставку «Радість можна знайти у творчості», метою якої є збереження та примноження духовного й культурного надбання та стародавніх традицій майстрів декоративно-прикладного мистецтва; учнівські збірки віршів тощо.

    Також більша частина позанавчальних заходів – це робота художніх керівників навчального закладу Н. Безносюк, С. Врублевського та інших.

     Варто відзначити тісну співпрацю всіх ланок виховної роботи з бібліотекарем Т.М. Філімоновою, яка створила електронну бібліотеку,  власний блог, наповненням яких можуть скорисатися як працівники ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», так і всі користувачі Всесвітньої мережі.

 

 Педагогічна  практика  для слухачів  курсів підвищення кваліфікації дала можливість обмінятися досвідом роботи й опанувати низку сучасних різноманітних педагогічних ідей з метою оновлення, удосконалення виховної роботи в позаурочний час. Слухачі одностайно зійшлися на твердженні, виховний процес тільки тоді успішний, коли здійснюється на основі комплексного підходу до організації навчально-виховного процесу ПТНЗ.

     На завершення вихователі гуртожитків і керівники гуртків  отримали в електронному варіанті пакет матеріалів для подальшого використання у своїй діяльності, зокрема, нормативно-правові документи, зразки плануючої документації, матеріали різноманітних тренінгів, навчальні відеофільми та інші матеріали.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області