Новини
2014-05-08 10:13:18
Патріотичне виховання учнівської молоді ПТНЗ на Хмельниччині

 

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання.

6 травня 2014 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в режимі он-лайн відбулось засідання «круглого столу» заступників директорів з виховної роботи та викладачів предмету «Захист Вітчизни» ПТНЗ Хмельницької області на тему: «ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ – ОДНЕ З ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ ЗАКЛАДІВ ПТО».

О.В.Шевчук, зав. лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області,  відкрила  вебінар, звернувши увагу на те, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  2014 рік - Рік учасників бойових дій на території інших держав. В ПТНЗ області були проведені науково-практичні конференції за участю учасників бойових дій на території інших держав, тематичні уроки і лекції з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів, тематичні виставки в бібліотеках ПТНЗ. Зокрема, в Старокостянтинівському професійному ліцеї  проводились змагання в залік XI спартакіади професійного ліцею з футзалу, присвячені пам’яті випускника училища Маковецького Олега Станіславовича, який мужньо загинув при виконанні інтернаціонального обов’язку, та 25-ї річниці виведення військ з Афганістану. В змаганнях взяли участь 16 команд. Учні Шепетівського професійного  ліцею взяли участь у літературному вечорі «Палаюча земля – Афганістан», який проводився на базі районної бібліотеки,  у мітингу та покладанні квітів біля пам’ятника воїнам-афганцям.  У  Понінківському професійному ліцеї пройшла зустріч учнів із колективом Полонської районної організації ветеранів Афганістану і воїнів-інтернаціоналістів.

Систему патріотичного виховання в ПТНЗ та вимоги до викладання предмету «Захист Вітчизни» розкрив у своєму виступі В.І.Єрмоленко, викладач предмету «Захист Вітчизни» ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг.

Як приклад, викладач підготував презентацію проведення 24 квітня 2014 року Дня цивільного захисту у навчальному закладі. Це – проведення урочистої лінійки, збір керівного і командного складу, перегляд навчальних фільмів, виставка вибухонебезпечних предметів, індивідуальних засобів захисту, військово-спортивні естафети здача нормативів тощо.

Н.В.Хованець, в.о. директора Хмельницького професійного ліцею, презентувала відкриття стендової композиції «Відлуння афганських гір».

Був переглянутий фільм про героя афганської війни, випускника Хмельницького професійного ліцею  Олега Небрачного.

В.Г.Перун, заступник директора з виховної роботи Чорноострівського професійного аграрного ліцею розповіла про відкриття меморіальної дошки воїнам-інтернаціоналістам Кукурудзі О.П., Батурко О.Г., які загинули в Демократичній Республіці Афганістан.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» ДНЗ «Теофіпольський професійний  аграрно-промисловий ліцей» А.Ф.Шелан презентував методичний посібник «Особливості формування загальновійськових навичок на уроках з предмета «Захист Вітчизни» у ПТНЗ».

Підводячи підсумки «круглого столу», враховуючи ситуацію в Україні,  було рекомендовано проаналізувати стан викладання  предмету «Захист Вітчизни», організацію військово-патріотичного виховання учнівської молоді, роботу гуртків патріотичного спрямування, також, по можливості, оновити матеріально-технічну базу.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області