Новини
2014-04-24 16:03:41
БІБЛІОТЕКИ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ РОЗВИВАЮТЬ НОВІ ФУНКЦІЇ

За наявності Інтернету, глобальних комп'ютерних мереж бібліотека професійно-технічного навчального закладу не тільки перетворюється в бібліотечний інформаційний центр конкретного закладу, але й набуває функцій сучасної публічної бібліотеки. Саме з цією метою Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського 23 квітня в рамках фахової секції бібліотекарів ПТНЗ фахівцями обласної бібліотеки було проведено тренінг «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування».


 


Маючи у своєму розпорядженні комунікаційні канали, автоматизовані інформаційно-бібліотечні системи, гармонійно поєднуючи традиційні й сучасні електронні ресурси, бібліотеки отримують можливість збагачувати асортимент інформаційних продуктів у системі сучасних соціальних комунікацій. Тому фахова секція бібліотекарів ПТНЗ на своє засідання винесла питання забезпечення широкого доступу користувачів до інформаційних ресурсів.
Завідувач відділу інформаційно-видавничої діяльності та передового педагогічного досвіду НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Т.І. Боднарук відкрила секційне засідання, наголосивши на необхідності розширення бібліотеками ПТНЗ джерельної бази інформації та оновлення функцій бібліотек навчальних закладів відповідно до сучасних вимог і тенденцій.

  


Заступник директора Хмельницької ОУНБ ім.. Островського В.В. Маковська, яка є керівником Регіонального тренінгового центру, розпочинаючи тренінг «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування» звернула увагу бібліотекарів на те, що сьогодні змінюється місце бібліотеки в культурно-освітній та інформаційній інфраструктурі, її роль у громадському та політичному житті, в розвитку місцевого самоуправління, формуванні соціальної активності населення.
Українська Бібліотечна Асоціація з 2009 року впроваджує проект зі створення пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеках України. До цього проекту, тобто до Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ), активно долучаються публічні бібліотеки областей, районів, міст і сіл, починають цей процес і бібліотеки вищих навчальних закладів. Головним пунктом доступу громадян до офіційної інформації у Хмельницькій області є ОУНБ ім. Миколи Островського, де користувачі можуть самостійно або за допомогою бібліотекаря-консультанта отримати доступ до інформації органів влади будь-якого рівня. ПДГ оформлений спеціальним плакатом, інструкціями-порадами щодо здійснення пошуку інформації, навігаційними ресурсами, бібліографічними списками, рекламними буклетами УБА, виданими за проектом ПДГ. Може надаватися доступ до повнотекстових матеріалів, що надсилаються до бібліотеки-учасниці Мережі засобами електронного зв’язку.
Мета запровадження такої послуги в бібліотеці – розвиток «електронної демократії», інтерактивний зв'язок між органами влади та громадськістю, участь громадян у законотворчих і державотворчих процесах.
Консультанти пункту доступу громадян до офіційної інформації Хмельницької ОУНБ ім.. М. Островського О.М. Шеін та Л.П. Семенюк донесли до своїх колег із ПТНЗ переваги підключення до мережі ПДГ, провели практичні заняття за функціями ПДГ.
Учасникам тренінгу запропоновано вирішити з керівництвом навчальних закладів питання вступу бібліотеки ПТНЗ до Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації.

   


Заступник директора НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.Л. Шамралюк підвела підсумки засідання фахової секції, порекомендувала бібліотекарям освоювати нові функції, ставлячи перед собою актуальні самоосвітні завдання. Разом з тим, це й розширення загального кругозору педагогів, учнів, які таким чином стають активними учасниками суспільного життя.
Учасники семінару подякували своїм наставникам – колегам з Хмельницької ОУНБ ім.. М. Островського – за суттєву фахову підтримку процесу перетворення бібліотек ПТНЗ Хмельниччини в бібліотечні інформаційні центри, який відбувається в межах моделі розширеного інформаційного простору.
 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області