Новини
2014-04-18 10:35:50
ПРОБЛЕМНИЙ СЕМІНАР СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ПТНЗ В РЕЖИМІ ОН-ЛАЙН

 

16 квітня 2014 року відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області відбувся проблемний семінар для соціальних педагогів професійно-технічних навчальних закладів на тему: «Соціально-правові  аспекти діяльності соціального педагога ПТНЗ» в режимі он-лайн.

В роботі взяли участь працівники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, соціальні педагоги та практичні психологи ПТНЗ.

У рамках роботи семінару виступила завідувач відділу НМЦ ПТО ПК з Н.М. Каспрік з питання: «Соціально-правові аспекти діяльності соціального педагога ПТНЗ».  Головний спеціаліст відділу професійної освіти та кадрового забезпечення управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки ОДА О.М. Павлюк озвучила інформацію щодо дотримання прав учнів ПТНЗ пільгових категорій. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії навчальних закладів та установ ПТО Департаменту освіти і науки ОДА Т.А. Ємець вела мову про грошове забезпечення учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в ПТНЗ.

Соціальні педагоги отримали відповіді працівників Департаменту ОДА на запитання стосовно соціального захисту, матеріального забезпечення, працевлаштування  учнів ПТНЗ пільгових категорій.

З питання «Основні аспекти соціально-правового захисту дітей» поділилась досвідом соціальний педагог ВПУ №38 В.Д. Петянчина. Соціальний педагог ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське ВПУ» О.М. Таралевич розкрила особливості роботи з соціально незахищеними категоріями учнів.

В роботі соціального педагога з учнівською молоддю надзвичайно важливою є співпраця з практичним психологом навчального закладу та представниками інших служб. Як приклад, практичний психолог ВХПУ № 19 В.О. Москалюк у своєму виступі представив систему роботи з дітьми-сиротами, а фахівець з соціальної роботи районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді навела форми співпраці Центру з ВПУ № 38 с. Гриців.

Всім учасникам семінару надано доступ до матеріалів семінару (відеозаписів виступів, презентацій), які можуть бути використані ними в практичній роботі.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області