Новини
2014-04-16 13:22:42
НАУКОВО-МЕТОДИЧНА РАДА В РЕЖИМІ ОН-ЛАЙН

НАУКОВО-МЕТОДИЧНА РАДА В РЕЖИМІ ОН-ЛАЙН

9 квітня 2014 року відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області  відбулося засідання науково-методичної ради з питання «Стан забезпечення професійного спрямування предметів загальноосвітнього циклу закладів професійно-технічної освіти області» (в режимі он-лайн).

У  роботі засідання брали участь члени науково-методичної ради НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, викладачі загальноосвітньої підготовки, заступники директорів з навчальної роботи, методисти ПТНЗ  області.

У рамках роботи засідання виступили директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області  Л.І.Шевчук з питання «Проект  Концепції профільного навчання в старшій школі» та завідуюча відділу загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області  Т.М. Сидоренко з питання «Стан забезпечення професійного спрямування предметів загальноосвітнього циклу закладів професійно-технічної освіти області».

В обговоренні з проблеми  «Методика реалізації та принципи професійної спрямованості викладання загальноосвітніх предметів» узяли участь директор ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького В.М. Селізар, методист С.В. Палахай та викладач іноземної мови І.В. Матвєйцева (ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»),   голови методичних комісії суспільно-гуманітарних дисциплін Т.М. Царук та природничо-математичних  дисциплін Ю.С. Халавчук (ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького»), заступник директора з навчальної роботи П.В. Прісняк, викладачі української мови та літератури Т.В. Степанова, математики – Л.В. Оленич, економіки – А.А. Павлішена,  інформатики – О.А. Городецька (ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»).

За підсумками роботи було прийнято проект рішення, в якому передбачені заходи щодо посилення професійного спрямування викладання загальноосвітніх дисциплін у ПТНЗ: обговорити проект Концепції профільного навчання в старшій школі, вжити заходів щодо входження ПТНЗ в освітній округ в якості опорного навчального закладу старшої профільної школи, розпочати  підготовку ПТНЗ до запровадження профільного навчання в старшій  школі, запровадити системний підхід в кожному ПТНЗ щодо професійного спрямування викладання загальноосвітніх дисциплін відповідно до профілю навчального закладу, систематизувати професійно спрямований дидактичний матеріал із загальноосвітніх предметів відповідно до поурочно-тематичних планів на кожну професію, здійснювати аналіз стану професійного спрямування змісту загальноосвітньої підготовки в рамках внутрішньоучилищного контролю у ПТНЗ, ширше залучати учнів до дослідницької роботи та написання професійно-спрямованих наукових праць для представлення їх у МАН України тощо.

2019-05-23 15:27:45
Конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти

Ринок праці вимагає сьогодні висококваліфікованих робітників в усіх галузях економіки та сфери обслуговування. Для їх підготовки працівники ЗП(ПТ)О області постійно вдосконалюють навчально-виховний процес, вишукують нові форми та методи, які б допомогли здобувачам освіти глибше і краще опанувати свою майбутню професію. Саме виявити та підтримати на належному рівні кращий педагогічний та виробничий досвід, який полягає у впровадженні нововведень у систему підготовки робітничого персоналу, мав на меті обласний конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, що відбувся під егідою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області за активної підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області