Новини
2014-04-04 11:15:19
ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАННІ ПЕРУКАРІВ

Відповідно до   плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 3 квітня 2014 року проведено проблемний семінар у режимі он-лайн для інженерно-педагогічних працівників професії «Перукар; манікюрник» з теми: «Застосування сучасних виробничих технологій у професійній підготовці як шлях підвищення якості підготовки робітничих кадрів з професії «Перукар».
Засідання фахової секції відкрила її координатор, завідувач відділу професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Г.М. Соленцова.
З системою роботи Полонського професійного аграрного ліцею щодо підготовки кваліфікованих робітників ознайомила учасників вебінару методист навчального закладу Т.Є. Приймак.
Досвідом роботи зрозвитку професійних навичок учнів шляхом застосування сучасних педагогічних і виробничих технологій на уроках теоретичного і виробничого навчання поділилась майстер виробничого навчання Полонського професійного аграрного навчання С.М. Цвіркун. Світлана Михайлівна зазначила, що в умовах ринкової економіки головним завданням професійно-технічної освіти є якісна професійна підготовка кваліфікованих робітників, що забезпечується впровадженням інноваційних технологій навчання та застосуванням сучасних виробничих технологій у професійну підготовку робітничих кадрів. Однією з найбільш поширених та продуктивних форм роботи навчального закладу при підготовці майбутніх фахівців з професії «Перукар» є впровадження інноваційних виробничих технологій через організацію на базі ліцею семінарів за участю представників фірми «Естель», на яких спеціалісти фірми проводять з учнями навчання за певними видами перукарських робіт, а по завершенню такого навчання  учням видають відповідний сертифікат. Це спонукає учнів до професійного зростання.
У роботі вебінару взяла участь майстер виробничого навчання ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Л.А. Петречук, яка розповіла про співпрацю навчального закладу з фірмою «Естель» та використання в процесі навчання парфумерно-косметичних засобів та інструментів цієї фірми. В минулому році технологами фірми «Естель» було проведено п’ять навчальних семінарів для учнів і педагогів центру. Лариса Антонівна презентувала учасникам вебінару технологію виконання біозавивки засобами фірми «Естель».
У практичній частині вебінару учасники змогли переглянути відеофрагменти уроків теоретичного навчання з предмета «Перукарська справа» з теми: «Різновид хімічної завивки» (викладач Полонського професійного аграрного ліцею С.М. Цвіркун) та виробничого навчання з теми: «Укладання волосся за допомогою плетення кіс» (майстер виробничого навчання Полонського професійного аграрного ліцею С.М. Цвіркун), а також майстер-клас «Жіноча стрижка «Каре» з подовженням волосся» (майстер виробничого навчання Полонського професійного аграрного ліцею Н.М. Кирийчук).
Рекомендації майстрів з використання нових технологій у перукарській справі взяли до уваги всі учасники вебінару.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області