Новини
2014-03-27 08:19:49
Семінар-практикум заступників директорів ПТНЗ Хмельниччини з навчально-виробничої роботи

Відповідно до   плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 25 березня 2014 рокупроведено семінар-практикум в режимі он-лайн для заступників директорів ПТНЗ з навчально-виробничої роботи з теми: «Організація дослідно-експериментальної роботи в ПТНЗ та інноваційної діяльності педагогів».
З теоретичними положеннями проведення дослідно-експериментальної роботи в ПТНЗ та інноваційної діяльності педагогів у світлі вимог сучасної науки і практики учасників вебінару ознайомила заступникдиректора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області О.Л. Шамралюк.
Практична частина вебінару дала змогу узагальнити та вивчити досвід роботи переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти Старокостянтинівського професійного ліцею за темою «Інноваційні підходи до дидактичного забезпечення реалізації змісту навчання професії «Зварник»», який представляв Хмельниччину на Всеукраїнському конкурсі та посів у ньому 2 місце.
Інноваційний проект Старокостянтинівського професійного ліцею полягає у тому, що:
·            педагоги ліцею взяли участь у розробці електронного підручника у рамках Всеукраїнського проекту зі створення відкритого інформаційного середовища для системи професійно-технічної освіти;
·           до оновлення змісту та розробки дидактичних засобів навчання залучені учні ПТНЗ, що дозволяє розвивати у них професійні якості, формувати здібності до раціоналізаторства та винахідництва, стимулює їх творчо мислити та активно діяти; 
·   у навчальному закладі створена Лабораторія високоенергетичних інноваційних технологій, в рамках якої об’єднані зусилля освіти, науки і виробництва на користь підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників.
Під час вебінару учасники переглянули презентації робіт в рамках практичної діяльності Лабораторії високоенергетичних інноваційних технологій: «Принцип застосування трансформатора «Тесла», як асцелятора в інверторному зварюванні», «Аерографія на машинах», «Наконечник пальника зварювального напівавтомата універсальний», «Виготовлення кукурудзодробилки» та фрагмент уроку теоретичного навчання (професія «Зварник») з теми «Обладнання та технологія зварювальних робіт».
Учасники вебінару відзначили досвід Старокостянтинівського професійного ліцею як інноваційний.
Приємним є факт, що учасниками обласного вебінару були колеги з Донецької, Одеської, Миколаївської, Чернівецької, Херсонської, Житомирської та інших областей. Дякуємо Вам за увагу та підтримку!  

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області