Новини
2014-03-25 15:01:09
ДУШЕЮ ПРИКИПІВ ДО СПОРТУ

     Керівник фізвиховання вищого професійного училища №25 м.Хмельницького, голова методичного об’єднання керівників і викладачів фізвиховання професійно-технічної освіти області та член координаційно-методичної ради профтехосвіти України з фізичної культури, спортивно-масової і позаурочної роботи, ветеран училища, відмінник освіти України Віктор Іванович Окарський сорок років віддав вихованню підростаючого покоління у закладах професійно-технічної освіти. Прищеплює любов до спорту своїм вихованцям, які успішно виборюють призові місця на міських, обласних і всеукраїнських спартакіадах.

    Його успішна педагогічна кар’єра розпочалась у 1972 році після закінчення факультету фізвиховання Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині – Національний університет). Працював учителем фізичної культури у загальноосвітніх школах № 15 та 18 обласного центру, служив у лавах Збройних Сил. Потім юнака запросили на роботу до ПТУ №7 керівником фізичного виховання. А коли цей навчальний заклад, який функціонував на базі об’єднання «Термопластавтомат», був ліквідований, Віктор Іванович на запрошення директора ВПУ №25 м.Хмельницького Олега Олександровича Гаврилюка очолив тут важливу ділянку роботи – з фізичного розвитку та виховання учнів.

Завдячуючи Віктору Івановичу, вихованці училища мають можливість не тільки відвідувати уроки фізвиховання, а й займатися у спортивних секціях під наставництвом його та викладачів фізвиховання Б.О. Приймака та А.Г. Папіровича.
На видному місці в училищі – численні кубки, почесні грамоти, дипломи, здобуті юними спортсменами на міських, обласних, всеукраїнських змаганнях. А на базі самого училища постійно проводяться змагання з волейболу, настільного тенісу, шахів, інші.
- За майже 23 роки роботи в училищі він жодного разу не підвів. Відповідальний, ініціативний, вміє добре працювати сам і підлеглих привчає виконувати свої обов’язки на совість, - говорить директор училища, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України Олег Гаврилюк. – У нього «гаряче серце», він не любить сидіти на місці, завжди в роботі, -  додає Олег Олександрович.
Так, Віктор Окарський душею прикипів до спорту. Щоб чогось досягти, він постійно працює над собою, не розмовами, а власним прикладом уміє запалювати своїх підлеглих, вихованців.
- Мені  подобаються, - каже Віктор Іванович, - люди, які не тліють, а горять у роботі. Від яких іде потужний імпульс, заряд життєрадісної енергії, що спонукає постійно чогось досягати, удосконалюватись самому і допомагати в цьому іншим.
Бути активним, не зупинятись на досягнутому, жити повноцінно – ці постулати є для педагога найголовнішими як у роботі, так і в житті.
Нещодавно на учнівській лінійці за невтомну працю на ниві освіти за клопотанням навчального закладу Віктору Івановичу вручено почесну грамоту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
 
Валерій МАРЦЕНЮК
На фото: у ВПУ-25 спорт у пошані;
В.І. Окарський (крайній справа) разом зі своїми
колегами А.Г.Папіровичем та Б.І.Приймаком

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області