Новини
2014-03-24 08:28:20
Обговорення проекту положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу

20 березня 2014 року лабораторією виховної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області був проведений в режимі он-лайн «круглий стіл» щодо обговорення проекту положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу.
Міністерство освіти і науки оприлюднило влітку 2013 року на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проект Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу й запропонувало розглянути і обговорити цей проект у навчальних закладах. Це зумовлено тим, що в ПТНЗ області, як і інших ПТНЗ України, розроблялось Положення про учнівський гуртожиток на основі Типового положення  про студентський гуртожиток навчального закладу Міністерства освіти України (Затверджено наказом Міністерства освіти України № 440 від 09.12.1993р).
Виступили на «круглому столі» із презентаціями та відеосупроводом:
Шевчук Ольга Василівна, завідувач лабораторією виховної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області;
Полікевич Неоніла Миколаївна, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»;
Старик Юрій Іванович, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Подільський центр ПТО»;
Лавренюк Наталя Василівна, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»;
Михальчук Оксана Миколаївна, вихователь гуртожитку ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»;
Вороніна Тамара Сергіївна, вихователь гуртожитку Понінківського професійного ліцею;
   Обертюк Наталія Іванівна, вихователь гуртожитку ВПУ №25 м. Хмельницький;
Вінницька Катерина, заступник президента ХОРУС ПТНЗ, учениця ДПТНЗ «Камянець-Подільське ВПУ»;
Таралевич Ольга Михайлівна, соціальний педагог ДПТНЗ «Камянець-Подільське ВПУ».
У всіх виступах було зазначено, що великою проблемою для всіх гуртожитків є оновлення матеріально - технічної бази.
Але прийняття нового положення про учнівський гуртожиток може частково вирішити і матеріальні проблеми, зокрема, залучення батьківських, спонсорських коштів,  поможе розв’язати ряд питань.
Зверталася увага на запровадження теплозберігаючих технологій в усіх наявних корпусах та облаштування автономного опалення гуртожитків; придбання та обладнання гуртожитків добротними меблями, твердим та м’яким інвентарем; розвиток учнівського самоврядування, відповідального ставлення до збереження громадського майна, залучення учнів до вирішення всіх питань життєдіяльності колективів гуртожитків тощо.
 

Учасники відмітили, що усі учні, які проживають у гуртожитку, мають залучатися до господарських робіт із самообслуговування (підтримання порядку і чистоти в місцях проживання та загального користування тощо). Керівництво професійно-технічного навчального закладу спільно з органами учнівського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів може створювати будівельні загони для проведення робіт у гуртожитку та на прилеглій території професійно-технічного навчального закладу. Такі зміни в проекті сприяють і трудовому вихованню, і покращенню роботи учнівського самоврядування, і підвищенню відповідальності за збереження майна.

 
Було наданотакі  пропозиції:
У п.2 розглянути питання про те, що у гуртожитках ПТНЗ не можуть проживати учні, що перебувають у шлюбі або неповнолітні учні, які перебувають у шлюбі.
 
У п.29 після слів «Культурні заходи в гуртожитках здійснюються відповідно до плану, який розробляється органами учнівського, студентського самоврядування» доповнити словами «заступником директора з виховної роботи, вихователями гуртожитку».
У п.42 після слів «Розмір оплати за проживання в гуртожитках установлюється керівництвом вищого»  доповнити словами «професійно-технічного».
У п.38  після слів «Порядок проживання Учнів, Студентів у гуртожитках у канікулярний (відпускний) період визначається керівником професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з Органами самоврядування» доповнити словами «з можливістю організовувати роботу таборів відпочинку та праці».
 
Учасники «круглого столу» прийняли резолюцію, в якій зазначені завдання як для Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, так і для закладів профтехосвіти Хмельниччини.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області