Новини
2014-03-04 20:47:00
ПІДВИЩЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 лютого 2014 р.  на базі ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» було проведено обласний семінар для практичних психологів на тему: «Зміст та форми підвищення професійної компетентності практичного психолога ПТНЗ».
Семінар мав на меті висвітлити нові методи та вимоги до діяльності практичного психолога, його роль у наданні психологічної допомоги учням і педагогічним працівникам у подоланні стресових станів.
У семінарі взяли участь директор ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» М.Ю. Рущак, директор  Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент Л.І.Шевчук, науковці вищих навчальних закладів.
Є. М. Потапчук, завідувач кафедрою практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, доктор психологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, окреслив актуальні проблеми в консультативній роботі практичного психолога та поділився досвідом роботи як науковця і практика.
Практичний психолог  ДНЗ «Подільський центр ПТО» О.Д. Рущак ознайомила практичних психологів з метафоричними асоціативними картками, розкрила історію їх створення та презентувала різні комплекти.
Завідувачем кафедри соціальної педагогіки Кам’янець-Подільського національного університету, кандидатом педагогічних наук, доцентом Л.П. Мельник було  проведено майстер-клас  з використання метафоричних асоціативних карток.
Практичні психологи професійно-технічних навчальних закладів зможуть використовувати такі картки в діагностичній, корекційній, навчальній, консультативній роботі як з учнями, так і з педагогами та батьками.
Завідувач відділу НМЦ ПТО ПК, кандидат психологічних наук, Н.М. Каспрік організувала творчі групи практичних психологів за основними напрямами роботи психологічної служби ПТНЗ та з метою підготовки практичних навчально-методичних матеріалів для психологічного супроводу навчально-виховного процесу в ПТНЗ.
Традиційно семінар завершився «круглим столом» з обміну практичним досвідом психологів ПТНЗ. 
Практичні психологи ознайомитися з матеріально-технічною і методичною базою психологічної служби ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», яка є однією з кращих серед ПТНЗ Хмельницької області. 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області