Новини
2014-01-28 09:19:05
СПІВПРАЦЯ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ З СОЦІАЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ НАБУВАЄ СИСТЕМНОСТІ

24 січня цього року на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки за участю представників влади, роботодавців, ВНЗ, громадських організацій, а також працівників професійно-технічної освіти Хмельницької області відбувся круглий стіл «Соціальне партнерство як шлях забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників у системі ПТО», проведений у рамках  реалізації у Хмельницькій області пілотного проекту Європейського фонду освіти «Туринський процес – регіональний рівень».
Для забезпечення валідності проведеного дослідження для учасників круглого столу був представлений на обговорення проміжний звіт, підготовлений за  результатами  аналізу системи ПТО регіону за методологією Туринського процесу.
Зокрема, учасниками круглого столу обговорені проблемні питання щодо поліпшення підготовки кваліфікованих робітників у системі ПТО, прогнозування потреб ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах з урахуванням тенденцій економічного розвитку регіону, формування державного замовлення на підготовку робітничих кадрів, змін підходів у розробці державних стандартів з підготовки кваліфікованих робітників, участі роботодавців у наданні учням ПТНЗ робочих та навчально-виробничих дільниць для проходження виробничого навчання та практики, працевлаштування випускників ПТНЗ, їх закріплення на робочих місцях та соціальних гарантій.
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації В.І. Очеретянко, ведучий круглого столу, окреслив ситуацію у професійно-технічній освіті області, попросив присутніх вносити конкретні пропозиції щодо удосконалення системи ПТО, долучатися до її модернізації відповідно до вимог часу, назвав приклади ефективної співпраці виробництва з ПТНЗ.
«Щоб визначити чітко шляхи реформування ПТО, потрібна добре продумана, обґрунтована програма розвитку професійно-технічної освіти в регіоні», - висловила свою позицію заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення А.М. Харчук. Цьому мають сприяти й результати дослідження в рамках Туринського процесу стану ПТО в регіоні. Проект звіту з цього питання запропоновано учасникам круглого столу для ознайомлення та можливих пропозицій.
В обговоренні проблемних питань професійно-технічної освіти, пов’язаних з оновленням матеріально-технічної бази ПТНЗ, організацією та проведенням практики учнів, забезпеченням умов для стажування на підприємствах майстрів виробничого навчання, наданням соціальних гарантій випускникам ПТНЗ при працевлаштуванні тощо, активну участь узяли роботодавці, зокрема: виконавчий директор Об’єднання організації роботодавців у Хмельницькій області В.М. Заганяч; приватний підприємець І.В. Бацуца; голова правління ВАТ «Темп» І.М. Праворський; директор ДП «Красилівський агрегатний завод» П.В. Королюк; генеральний директор ТзОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» В.П. Мужило та ін..
Заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації М.В. Хоменко дала економічну характеристику регіону та зробила акцент на необхідності формування у випускників ПТНЗ вмотивованості до праці. А для цього потрібно знайти найбільш оптимальні варіанти співпраці, яка б дала на виході хорошого фахівця.
Фінансова сторона забезпечення якісної підготовки робітничих кадрів – питання болюче й неабияк актуальне. Саме з ним виступив заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації В.В. Зозуля.
Голова правління ВАТ «Темп» І.М. Праворський вніс пропозицію про створення в регіоні наглядової ради, яка б займалася плануванням розвитку ПТО, подавала пропозиції щодо шляхів поліпшення ситуації в профтехосвіті до Міністекрства освіти і науки України.
Всі зауваження та пропозиції, висловлені учасниками круглого столу, щодо внесення змін та доповнень до звітних матеріалів будуть враховані при підготовці контекстуального і процесуального звітів «Туринський процес – Хмельницька область» та вироблення рекомендацій щодо адаптації аналітичної рамки Туринського процесу до регіонального рівня.
На завершення розмови за круглим столом Віктор Очеретянко закликав присутніх робити все можливе, аби значно скоротити в часі адаптацію випускника ПТНЗ до виробництва, втримати молодого робітника на підприємстві, тому нагальними завданнями залишаються поглиблення соціального діалогу, розширення інформування учасників соціального партнерства про вимоги до якості підготовки кваліфікованих кадрів відповідно до соціально-економічної ситуації в регіоні, укладання договорів про співпрацю з підприємствами, установами та організаціями.
Прийнятою резолюцією круглого столу визначено конкретні завдання як для всіх суб’єктів соціального партнерства, так і для професійно-технічних навчальних закладів і підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників. 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області