Новини
2013-12-13 09:49:52
БІБЛІОТЕКАРІ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ОСВОЮЮТЬ СУЧАСНІ БІБЛІОТЕЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Інформаційна епоха підносить престиж бібліотечних установ, які завдяки використанню сучасних технологій приваблюють до себе усе більше тих, хто потребує їхніх послуг. Не є виключенням і бібліотеки професійно-технічних навчальних закладів.
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області налагодив тісну співпрацю з Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені М. Островського, яка є не тільки потужним науково-інформаційним, краєзнавчим та культурно-просвітницьким центром у регіоні, а й навчальним, оскільки на її базі функціонує Регіональний тренінговий центр як результат реалізації проекту «Створення обласних навчальних центрів» у рамках програми «Бібліоміст». Розвиток регіональної бібліотечної інфраструктури, підготовка бібліотечних фахівців, спроможних надавати якісні інформаційно-консультаційні послуги, затребувані сьогоднішнім днем, – такі завдання ставить перед собою центр.
11 грудня 2013 року на базі Хмельницької ОУНБ за активної підтримки директора цієї авторитетної бібліотечної установи Н.М. Синиці було проведене засідання фахової секції бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів з метою ознайомлення та впровадження в практику роботи бібліотек ПТНЗ сучасних бібліотечних технологій.
Заступник директора Хмельницької ОУНБ з наукової роботи та інформатизації В.В. Маковська розкрила питання створення системи електронних послуг у бібліотеці, які вимагають розвитку професійної компетентності бібліотекаря відповідно до вимог часу, розповіла про проекти, що реалізуються обласною бібліотекою й охоплюють велике коло зацікавлених громадян. Більшість публічних бібліотек області успішно бере участь у проектах, виборює гранти. Бібліотекарі ПТНЗ зацікавилися проектами, виявили бажання долучитися до них. В.В. Маковська, як керівник Регіонального тренінгового центру, запропонувала бажаючим пройти тренінг, аби стати учасниками мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації (близько ста бібліотек Хмельниччини вже є учасниками цієї мережі).
Завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Т.Г. Безвушко і провідні бібліографи Г.Г. Співак та Л.І. Марцонь продемонстрували бібліотекарям ПТНЗ можливості електронної бібліотеки, вимоги до організації і здійснення довідково-бібліографічного обслуговування в бібліотеці, створення та забезпечення функціонування системи електронних каталогів і картотек як складової єдиного комплексного довідково-інформаційного апарату бібліотеки. Учасники секційного засідання ознайомилися з роботою відділу, отримали практичні рекомендації від фахівців.  
Голова фахової секції бібліотекарів ПТНЗ, бібліотекар Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького Л.І. Романова поділилася власним досвідом застосування технології та методів pr (public relations) у просуванні інформаційних ресурсів бібліотеки навчального закладу. Одним із дієвих методів є зв’язки з громадськістю, входження в учнівське, молодіжне середовище, наприклад, шляхом налагодження комунікацій у соціальних мережах.
Координатор секції, заступник директора НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.Л. Шамралюк довела до відома учасників секції планові масові заходи з бібліотекарями ПТНЗ області у 2014 році, серед яких – цільові курси з використання інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотечній та справі та забезпечення роботи електронної бібліотеки.
За згодою фахівців Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського бібліотекарі ПТНЗ отримають послуги Регіонального тренінгового центру, зроблять наступні кроки долучення бібліотек закладів профтехосвіти до єдиної бібліотечної системи, входження в єдиний бібліотечно-інформаційний простір. 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області