Новини
2013-11-25 09:39:13
ВИРОБНИКИ ЗАЦІКАВЛЕНІ У СПІВПРАЦІ З ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Досягнення в науці, впровадження новітніх технологій у будівництві вимагають підготовки робітничих кадрів вищого кваліфікаційного розряду зі знаннями новітніх технологій, здатністю швидкої адаптації   на ринку праці в умовах постійно зростаючої конкуренції.
ПТО має забезпечити випускникам не тільки отримання певної професії, а й створювати умови для просування особистості на шляху до професійного зростання. Велику роль відіграє тісна співпраця навчального закладу з роботодавцями, проходження практики і працевлаштування на підприємствах, що є замовниками робітничих кадрів.
Задоволення потреби будівельної галузі кваліфікованими конкурентоспроможними робітниками потребує постійного перегляду та коригування методики викладання спецдисциплін і виробничого навчання, внесення змін до кваліфікаційних характеристик, навчальних планів і програм та приведення їх до вимог сучасного виробництва; оновлення навчально-матеріальної бази ПТНЗ.
 Для підвищення професійної майстерності майбутніх будівельників педагоги ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій», який готує кваліфікованих робітників будівельних професій, беруть активну участь в обласній школі передового педагогічного досвіду, впроваджують у навчальний процес новітні педагогічні та виробничі технології, проходять стажування з освоєння новітніх технологій будівництва, організовують і проводять майстер-класи для колег та учнів, беруть участь в обласних конкурсах фахової майстерності.
Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання з будівельних професій, очолювана Є.Г. Мазур, налагодила тісні зв’язки з виробництвом. Педагоги є активними учасниками семінарів, майстер-класів, які проводять представники виробництва, й самі ініціюють такі заходи.
Проте останнім часом ініціативи про організацію семінарів та майстер-класів почали виходити від виробників, що підтверджує двохсторонню зацікавленість у співпраці.
Так, 20 листопадацього року в гіпермаркеті "Епіцентр К", що в м. Хмельницькому, інженерно-педагогічні працівникиПТНЗ Хмельницької області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з опоряджувальних професій, взяли участь у презентації нових декоративних матеріалів компанії «Feidal», побачили можливість їх сполучення для отримання нових, креативних ефектів.
На презентації учасники ознайомилися з техніками нанесення декоративних штукатурок «Венеціанська» і «Мармарино», декоративних фарб і лазурі компанії «Feidal» та інструментами, якими виконується нанесення.
У презентації взяли участь 10 інженерно–педагогічних працівників із 5 ПТНЗ області, де здійснюється підготовка робітників опоряджувальних професій.
21 листопада, з ініціативи представників компанії FEIDAL на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» відбувся семінар з впровадження у навчальний процес  інноваційних виробничих технологій з опоряджувальних професій. Представники компанії: менеджер Є.Г. Карнаух та майстер по виконанню декору В.В. Нізенко презентували популярні на ринку сучасні будівельні матеріали: декоративні покриття для внутрішніх і зовнішніх робіт, грунтівки, внутрішні та фасадні фарби, акрилові глазурі для дерев’яних поверхонь.
Проведено майстер-клас з нанесення декоративних штукатурок, технології використання лакофарбової продукції.
Намічені шляхи для подальшої двосторонньої співпраці виробника та навчального закладу. Учнівський і педагогічний колективи навчального закладу дуже вдячні своїм друзям-партнерам за науку й за розуміння величезної ролі такої співпраці у підготовці висококваліфікованого робітника, який прийде на виробництво стовідсотково підготовленим до роботи. 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області