Новини
2013-11-25 09:32:54
ВИКОРИСТАННЯ ПЕДАГОГАМИ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ДЛЯ СФЕРИ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

21 листопада 2013 року на базі ДПТНЗ "Славутський професійний  ліцей" відбулося засідання обласної фахової секції майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін професій громадського харчування з теми: "Шляхи удосконалення уроків виробничого навчання та спецдисциплін на основі використання інноваційних технологій".
У засіданні фахової секції взяли участь 30 інженерно-педагогічних працівників з 18 ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка з даних професій, та соціальні партнери навчального закладу: директор ресторану «Острів» Т.С. Лук’янчук та адміністратор кафе-бару «Легенда» С.М. Клименко.
Метою засідання стало вивчення шляхів підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій громадського харчування. Засідання відкрила координатор секції, завідувач відділом професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Г.М. Соленцова.
В ході роботи секційного засідання директор ДПТНЗ "Славутський професійний ліцей" Н.О. Ніжнік презентувала систему роботи навчального закладу та ознайомила учасників семінару з матеріально-технічною базою й особливостями навчально-виховного процесу.
Учасники мали змогу ознайомитися з музеєм бойової   слави ліцею та виставкою  учнівських  робіт.
Учасники засідання відвідали  й обговорили урок теоретичного навчання з предмета «Устаткування підприємств громадського харчування» з теми: "Машини та механізми для замішування тіста", який проводила  викладач професійно-теоретичної підготовки М.В. Ніжнік. Урок проводився з використанням мультимедійної техніки та нетрадиційних методів навчання.
Під час роботи секційного засідання  викладач ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Г.І. Хомюк та майстер виробничого навчання цього ж ліцею Т.М. Шмирко ознайомили учасників засідання з результатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії "Офіціант" серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ.
З доповіддю на тему: «Методична розробка уроків та вимоги до неї» виступила майстер виробничого навчання Кам’янець-Подільського професійного художнього ліцею Г.М. Нефедова. Заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» О.П. Зубарець презентувала роботу навчального закладу в напрямі ефективної співпраці з соціальними партнерами при підготовці кваліфікованих робітників з професій громадського харчування.
Для учасників засідання на практичному етапі роботодавцями були проведенні майстер-класи з приготування страв: фаршированої риби та салату з хріном (директор ресторану  «Острів» Т. С. Лук’янчук);   фуа-гри та дерунів «Циганська ніч» (адміністратор кафе-бару «Легенда» С.М. Клименко).
Під час заходу учасниками обговорені питання щодо використання  інноваційних педагогічних і виробничих технологій при підготовці конкурентоспроможних робітничих кадрів, розвиток їх професійних і життєвих компетенцій, впровадження варіативної складової змісту професійно-технічної освіти (регіонального компоненту). Всі учасники засідання отримали рекомендаційні матеріали на електронних носіях для використання в роботі.
Під час проведення круглого столу присутні мали можливість обмінятися досвідом роботи з проблем семінару. По завершенні учасники методичного заходу оцінили корисність отриманої інформації, продуктивність спілкування, високий інформативний та змістовний рівень семінару. Було рекомендовано: впроваджувати в навчально-виробничий процес ПТНЗ області досвід роботи ДПТНЗ "Славутський професійний ліцей" в напрямі співпраці з соціальними партнерами при підготовці кваліфікованих робітників; активізувати роботу методичних комісій ПТНЗ області зі створення й оновлення комплексно-методичного забезпечення професій громадського господарства відповідно до вимог ДСПТО; використовувати можливості інноваційних технологій для підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників. 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області