Новини
2013-10-21 08:24:11
ІННОВАЦІЙНІ РОДЗИНКИ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Виявив обласний етап Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти
Інновації – це надзвичайно широке поле діяльності для тих, хто не байдужий до своєї справи. У системі професійно-технічної освіти Хмельниччини байдужих не виявилось, оскільки всі тридцять професійно-технічних навчальних закладів узяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти.
Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області забезпечено науково-методичний супровід підготовки навчальних закладів до обласного етапу конкурсу та презентації робіт протягом трьох конкурсних днів за затвердженим наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації графіком. Презентація конкурсних робіт відбувалася у відкритому режимі. Представляли роботу для журі і загалу директор навчального закладу, його заступник з навчально-виробничої роботи і методист. Якщо робота побудована на досвіді педагога, то в презентації брав участь і педагог. Одна із кращих конкурсних робіт, виконана учнями під керівництвом викладача, презентувалась авторами.
Найбільш повно презентовані інноваційні проекти в конкурсних роботах: «Інноваційні підходи до дидактичного забезпечення реалізації змісту навчання професії «Зварник» (Старокостянтиніський професійний ліцей); «Блого-соціальна мережа StudentOnlein та Електронна бібліотека LibraryS» (ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»); «Співпраця Вищого професійного училища з вищими навчальними закладами з питань ступеневої освіти» (Вище професійне училище №36 с. Балин); «Оновлення Державного стандарту професійно-технічної освіти шляхом дослідницько-експериментальної роботи з виготовлення та запровадження нових будівельних сумішей у співпраці з роботодавцями» (ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти»); «Застосування інноваційних технічних засобів у навчальному експерименті» (Хмельницький професійний ліцей електроніки); «Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на уроках виробничого навчання з професії «Кравець» (Шепетівський професійний ліцей); «Особливості роботи з соціально не захищеними дітьми» (Чорноострівський професійний аграрний ліцей); «Створення професійно-освітнього кластера на базі ВПУ» (ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького»); «Інноваційні підходи до формування професійної компетентності кваліфікованих робітників у сучасних ПТНЗ в умовах розвинених партнерських відносин з базовим підприємством» (ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське вище професійне училище»); «Співпраця з вищими навчальними закладами І-ІІ рівнів акредитації» (Плужненський професійний аграрний ліцей). Ці роботи, за оцінками журі, ввійшли в десятку кращих.
Відзначено також вдало презентовані навчальними закладами теми: «Методичний супровід формування та розвитку професійної компетентності педагога професійного навчання» (Хмельницьке вище професійне училище №4); «Особливості підготовки робітничих кадрів з числа незайнятого населення у ПТНЗ (ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей»); «Вивчення потреб регіонального ринку праці та налагодження соціального партнерства (ДПТНЗ «Славутський професійний аграрний ліцей»); «Електронний самовчитель з виготовлення жіночого плаття» (Дунаєвецьке відділення Вищого професійного училища №36 с. Балин); «Створення дидактичного комплексу з предмета «Правила дорожнього руху» (Теофіпольський професійний промислово-аграрний ліцей).
Переможцем конкурсу визнано Старокостянтинівський професійний ліцей. Своєю роботою «Інноваційні підходи до дидактичного забезпечення реалізації змісту навчання професії «Зварник» ліцей представлятиме Хмельниччину на Всеукраїнському конкурсі інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти.
І учасники, і організатори обласного конкурсу інновацій у системі профтехосвіти дійшли одностайної думки, що такі заходи є дуже ефективними, оскільки дають можливість виявити й показати найкраще, характерне для навчального закладу, поширити свій досвід і пізнати досвід інших. Вирішено презентацію «родзинок» ввести в традицію. 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області