Новини
2013-10-17 14:51:19
ЗАВІДУВАЧІ НАВЧАЛЬНИХ ГОСПОДАРСТВ ТА СТАРШІ МАЙСТРИ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПРАЦЮЮТЬ НАД УДОСКОНАЛЕННЯМ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ АГРАРІЇВ

16 жовтня на базі Грицівського вищого професійного училища №38 відбулося планове засідання обласної фахової секції завідувачів навчальними господарствами та старших майстрів виробничого навчання аграрних ПТНЗ Хмельницької області з питання «Удосконалення навчально-виробничого процесу при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» на базі навчального господарства ПТНЗ»
 Професійно-технічні навчальні заклади аграрного профілю Хмельниччини працюють у постійному пошуку нових технологій та інновацій у підготовці кваліфікованих робітників для агропромислового сектору регіону, підтримують тісні зв’язки з виробництвом з метою підвищення компетентності інженерно-педагогічних працівників, набуття знань і навичок роботи за новими технологіями на сучасних вітчизняних та іноземного виробництва тракторах, сільськогосподарських машинах. Наразі, максимально використовуючи можливості навчальних господарств ПТНЗ та наявну в них сільськогосподарську техніку, ліцеї активно співпрацють з агропідприємствами, зокрема: корпорацією «Сварог», агрофірмами «Агро-Повіт», «Обрій». Це дає можливість покращити знання та навички, необхідні для якісної підготовки висококваліфікованого, конкурентного на ринку праці робітника.
Саме над питанням удосконалення навчально-виробничого процесу в ПТНЗ працювала обласна фахова секція. В її роботі взяли участь заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації А.М.Харчук та начальник відділу професійної освіти управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту Н.В.Арич.
 А.М.Харчук довела до відома учасників семінару вимоги до забезпечення діяльності навчальних господарств та завдання навчальних господарств у підготовці кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» відповідно до нормативно-правових документів, визначила ряд завдань зі створення необхідних умов для удосконалення навчально-виробничого процесу при підготовці кваліфікованих робітників даної професії в умовах навчального господарства.
Методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області М.П.Стасюк висвітлив питання планування навчально-виробничих та сільськогосподарських робіт в умовах навчальних господарств, проконсультував учасників семінару з проблемних питань.
Учасники обмінялись досвідом роботи з організації виробничого навчання в умовах роботи навчального господарства, обговорили методику планування сільськогосподарських робіт та узгодження їх з робочими навчальними планами. Ознайомившись із матеріально-технічною базою та станом навчального господарства навчального закладу, учасники семінару виробили ряд рекомендацій щодо удосконалення роботи навчальних господарств, покращення матеріально-технічної бази, створення належних робочих місць, впровадження технологій органічного землеробства, залучення сільськогосподарської техніки корпорацій та агрофірм до використання у професійній підготовці майбутніх робітників агропромислового комплексу.

2019-05-23 15:27:45
Конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти

Ринок праці вимагає сьогодні висококваліфікованих робітників в усіх галузях економіки та сфери обслуговування. Для їх підготовки працівники ЗП(ПТ)О області постійно вдосконалюють навчально-виховний процес, вишукують нові форми та методи, які б допомогли здобувачам освіти глибше і краще опанувати свою майбутню професію. Саме виявити та підтримати на належному рівні кращий педагогічний та виробничий досвід, який полягає у впровадженні нововведень у систему підготовки робітничого персоналу, мав на меті обласний конкурс інноваційних освітніх технологій у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, що відбувся під егідою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області за активної підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області