Новини
2013-09-11 08:53:25
У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ЗРОСТАЮТЬ МАЙБУТНІ АГРАРІЇ

Початок осені – гаряча пора для аграріїв, які пожинають плоди своєї праці. Щорічно у вересневі дні місто Хмельницький збирає представників сільськогосподарського виробництва з усієї області на виставку їхніх досягнень. АГРОВИСТАВКА-2013 – двадцять дев’ята. Традиційно у ній беруть участь і професійно-технічні заклади Хмельниччини, які готують кваліфіковані кадри для сільськогосподарського сектору економіки. Таких у системі професійно-технічної освіти Хмельницької області – одинадцять.
Аграрні професійно-технічні навчальні заклади Хмельниччини виколисали тисячі хліборобів, звитяжний труд яких вивів Хмельницьку область у число лідерів агропромислового комплексу України. Вдячні подільській землі і своїй професійній школі, її випускники стають героями праці, торують нові шляхи сходження до вершин успіху, возвеличують своїм трудом рідний край, Україну. Аграрна профтехосвіта Хмельниччини – як серце, що молодо пульсує і живить новою енергією, новими силами трудовий потенціал краю. Вона підтримує тісні зв’язки з агропідприємствами області, які надають місця для практики учнів і стають для випускників роботодавцями. Багато випускників ПТНЗ трудяться в колективах цих підприємств, збагачуючи економіку краю.
Тому з такою гордістю слухали профтехосвітяни виступи керівників Хмельницької області – голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи та голови обласної ради Миколи Дерикота, які відкривали виставку, - й раділи за високі показники праці аграріїв.  Адже в тому, що цьогоріч розорано 170 тисяч гектарів подільських земель, які пустували, теж є вклад випускників ПТНЗ. Вони господарюють і на 1137 тисячах гектарів землі, яка на сьогодні в обробітку. Їхні руки садять і доглядають сади (у цьому році лише насаджено понад 300 гектарів молодих інтенсивних садів). Їхній вклад і в тому, що за останні три роки збільшено валовий збір зерна на 1 мільйон тонн, а урожайність – на 15 центнерів з гектара.
Та й сьогоднішні учнівсько-педагогічні колективи ПТНЗ, які представили на виставці власні експозиції поряд з експозиціями аграрних підприємств області, мають теж досягнення, достойно оцінені на рівні держави. Так, у напрямі оновлення змісту професійної освіти з метою підвищення її якості творчими групами профтехосвітян, роботодавців, науковців Хмельниччини, працівників Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області розроблено Державні стандарти професійно-технічної освіти з професій: «Овочівник», «Тракторист». Професійно-технічні заклади області – о активні учасники щорічної виставки «Сучасні заклади освіти», і щороку профтехосвіта Хмельниччини стає володаркою золотих, срібних, бронзових медалей виставки.
Педагоги-профтехосвітяни є авторами підручників. Підручники «Організація і технологія механізованих робіт сільськогосподарського виробництва» та «Агротехнологія» викладача Новоселицького професійного аграрного ліцею В.І. Луцюка отримали гриф Міністерства освіти і науки України. Викладачі та майстри аграрних ПТНЗ успішно освоюють інформаційно-комунікаційні технології і впроваджують їх у навчальний процес. 90 педагогів мають власні блоги. 5 викладачівучасники Всеукраїнського проекту «Відкрите інформаційне навчальне середовище ПТО» з підготовки електронних підручників,увійшли до авторського колективу з розробки електронного підручника «Сільськогосподарські машини». Офіційний сайт Вищого професійного училища №36 с. Балин Хмельницької області став переможцем Всеукраїнського конкурсу сайтів ПТНЗ.
Одним із важливих завдань аграрних навчальних закладів є вивчення і провадження сучасних виробничих технологій, зокрема: обробіток ґрунту за технологіями no-till, strip-till, mini-till; технологія утримання тварин – культурне пасовище; технологія овочівництва на вузьких грядках.
Висока кваліфікація випускника – це найперше завдання аграрних професійно-технічних навчальних закладів, які готують кадри для агропромислового комплексу за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, плодоовочівник, оператор з ветеринарного оброблення тварин, бджоляр, водій автотранспортних засобів.
У Вищому професійному училищі №36 с. Балин та Грицівському ВПУ №38 здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» зі спеціальностей «Механізація сільського господарства» і „Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва”, які мають можливість продовжувати навчання за ступеневою формою в аграрних вузах України. За роки підготовки молодших спеціалістів у ВПУ №36 с. Балин 211 випускників продовжили навчання у Подільському державному аграрно-технічному університеті. 19 випускників Грицівського ВПУ №38 (2010-2013 рр.) стали студентами Житомирського національного агроекологічного університету. Щорічнов галузі сільського господарства працевлаштовуються близько 750 випускників аграрних професійно-технічних навчальних закладів області.
Достойними послідовниками героїв праці Хмельниччини проявляють себе учні ПТНЗ на конкурсах фахової майстерності. Цьому підтвердження – абсолютна перемога учня професійного училища №36 с. Балин Олександра Сирватки у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», що відбувся у травні цього року. Здібності та любов до хліборобської праці прищепив йому батько-аграрій, а училище дало професійну підготовку, якої потребує сьогодення.
Таким господарям завжди рада подільська земля. Земля-годувальниця є найголовнішим замовником кадрів для аграрних професійно-технічних навчальних закладів. І це враховують у ПТНЗ Хмельниччини – славного хліборобського краю, де вміло й активно господарюють понад півтора тисячі аграрних підприємств.  Профтехосвіта горда тим, що вона з допомогою цих підприємств навчає майбутніх хліборобів господарювати по-сучасному і з любов’ю, ростить у своїх закладах завтрашніх героїв хліборобської праці. 

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області