Новини
2013-03-22 13:33:11
РОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ У ПРОВЕДЕННІ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ПТНЗ

Завдання підготовки молоді до професійної діяльності стояли і стоятимуть перед людством завжди. В умовах ринкових перетворень економіки в нашій країні проблема свідомого вибору професії молодими людьми, формування в них ціннісних орієнтацій, визначення свого місця в житті є надзвичайно актуальними.
Наукові дослідження вчених і щоденна педагогічна практика свідчать, що при умові правильного вибору професії, спеціальності, які відповідають інтересам, нахилам та здібностям особистості, її професійна діяльність стає джерелом радості, творчого натхнення і приносить максимальну користь людині і суспільству в цілому.
Велике значення у професійній орієнтації учнівської молоді відіграє психологічна служба професійно-технічного навчального закладу. У зв’язку з цим 21 березня 2013 року на базі ДНЗ «Хмельницький центр ПТО торгівлі та харчових технологій» під керівництвом завідувача відділом НМЦ ПТО ПК Н.М. Каспрік відбувся обласний семінар практичних психологів на тему: «Роль психологічної служби ПТНЗ у проведенні профорієнтаційної роботи».
Важливу роль у професійному інформуванні, професійному консультуванні, професійному доборі, професійному відборі та професійній адаптації відіграє саме практичний психолог ПТНЗ. Тому заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту А.М. Харчук окреслила завдання працівників психологічної служби щодо проведення профорієнтаційної роботи.
Директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.І. Шевчук зосередила увагу присутніх на необхідності створення на рівні професійно-технічного навчального закладу системи профорієнтаційної роботи та підвищення її якості.
Завідувач лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.В. Шевчук озвучила вимоги до організації профорієнтаційної роботи в ПТНЗ.
Завідувач відділу НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Н.М. Каспрік окреслила роль та місце психологічної служби ПТНЗ у здійсненні профорієнтаційної роботи. 
У ході практичної роботи учасники семінару напрацьовували форми та заходи профорієнтаційної роботи за напрямами діяльності практичного психолога (психологічна діагностика, психологічне консультування, просвітницька робота, профілактична робота, зв’язки з громадськістю).
Плідним був і обмін досвідом проведення профорієнтаційної роботи практичних психологів, що відбувся в рамках семінару. Вартий уваги позитивний досвід практичного психолога ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» Т.Ю. Козлової, яка представила власну систему профорієнтаційної роботи.
Важливою у профорієнтаційній роботі є співпраця навчального закладу із засобами масової інформації. Таким досвідом поділився практичний психолог Старокостянтинівського професійного ліцею Ю.Г. Постоловський.
На семінар були запрошені соціальні партнери. Головний спеціаліст відділу організації профорієнтації Хмельницького обласного центру зайнятості Л.В. Лаврененко розкрила зміст та основні форми роботи служби зайнятості з учнями ПТНЗ.
Учасники семінару одностайно дійшли висновку, що досягти результативності у проведенні профорієнтаційної роботи можна лише тоді, коли над цим завданням працює весь педагогічний колектив ПТНЗ, залучаються до плідної співпраці соціальні партнери, роботодавці. Але велика роль у створенні позитивного іміджу навчального закладу, сприятливого соціально-психологічного клімату в ньому, організації та проведенні якісної профорієнтаційної роботи належить саме практичному психологу ПТНЗ.

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області