Новини
2013-03-11 12:14:24
ВІДДАНА ПРОФТЕХОСВІТІ

 
Людмилі Іванівні ШЕВЧУКдиректору Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидату педагогічних наук, доценту  – у дзвінкі, духмяні березневі дні, майже на саме жіноче свято, виповнюється ювілейна дата.
60 років тому, 9 березня, весняним дарунком небес стала вона для своєї матері. А їй, сьогоднішній ювілярці, доля дарувала активне, цікаве, самовіддане в праці життя, цілковито присвячене ПРОФТЕХОСВІТІ.
 
 
 
22-річна випускниця Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування почала свій трудовий шлях на посаді бібліотекаря ПТУ №6 м. Хмельницького. Через рік вона вже – викладач спеціальних дисциплін. А ще вісім років досвіду показали, що ця розумна, здібна, енергійна, наполеглива жінка може очолити колектив. Їй було довірено взяти на себе керівництво філією ПТУ №16 м. Хмельницького.
З 1990 року Людмила Іванівна почала пізнавати смак і можливості методичної роботи на посаді завідувачки кабінету професійно-технічної освіти Інституту удосконалення вчителів Хмельницької області. Знаковим став для неї 1992-й рік: вона очолила колектив Хмельницького обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників управління освіти Хмельницької облдержадміністрації як окремої структури  (з 1999 – Науково-методичний центр ПТО).
За цей період в області створено методичну службу ПТО як науково-педагогічний комплекс нового типу з поєднанням функцій науково-методичного забезпечення діяльності закладів ПТО і курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Розроблена та реалізується особистісно орієнтована модель професійної компетентності педагога, система її розвитку, що базується на врахуванні особистісних потреб інженерно-педагогічних працівників, поточних та перспективних завдань навчальних закладів ПТО регіону.
Організовуючи роботу обласної методичної служби на наукових засадах, Л.І. Шевчук не могла не стати науковцем-дослідником. Соціально-економічна криза та криза в освіті наприкінці 90-х років ХХ століття призвели до появи ряду суперечностей у системі профтехосвіти. Одна з найбільших суперечностей – невідповідність рівня професійної компетентності педагога професійної школи вимогам суспільного та економічного розвитку. Ситуація вимагала забезпечення неперервного розвитку професійної компетентності педагогів закладів профтехосвіти, а цілісної системи післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників не існувало. Людмила Іванівна активно взялася за дослідження питання розвитку професійної компетентності викладачів спеціальних дисциплін закладів профтехосвіти у системі післядипломної освіти, яке стало її дисертаційною роботою. Дана проблема на той час була «цілинною». Л.І. Шевчук стала піонером у теоретичному обгрунтуванні та розробці моделі професійної компетентності викладачів спеціальних дисциплін закладів профтехосвіти, розробці технології розвитку їх професіоналізму, методики діагностики рівня професійної компетентності педагогів ПТНЗ. Розроблена нею модель професійної компетентності викладачів спеціальних дисциплін побудована на взаємозв’язку самостійно існуючих об’єктивно необхідних структур діяльності та соціально значущих характеристик. За науковим задумом, вона мала стати й діагностичним еталоном, орієнтуючись на який педагог може будувати всю роботу щодо розвитку професійної компетентності й оцінювати її. Практика здійснення післядипломної освіти педагога професійної школи Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області підтвердила ефективність цієї моделі. За передбачуваними науковцем Людмилою Іванівною Шевчук перспективами подальших розвідок у даному напрямі здійснені наукові дослідження, захищені докторські дисертації. Але колектив НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області гордий тим, що початок таким важливим дослідженням поклала наш талановитий керівник, наша глибоко шанована ювілярка Людмила Іванівна Шевчук.
Захистивши у 2002 році дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук, вона продовжує творчі і наукові пошуки. З 2004 скеровує дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня з проблем організації і проведення курсового підвищення кваліфікації педагогів ПТНЗ України. Людмила Іванівна працювала у складі робочої групи з підготовки проектів Національної доктрини розвитку освіти, Концепції розвитку професійної (професійно-технічної) освіти України.
Професійна діяльність ювілярки високо оцінена на державному рівні. Вона нагороджена нагрудними знаками: «Відмінник освіти України» (1998), «Василь Сухомлинський» (2005), «А.С. Макаренко» (2008), Дипломом та Почесним знаком лауреата Державної премії України в галузі освіти 2012 року, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.
Головна методична установа профтехосвіти Хмельниччини, очолювана високопрофесійним, компетентним керівником Людмилою Іванівною Шевчук, у 2007 році була визнана найкращою серед регіональних методичних служб України та неодноразово відзначалася грамотами і дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, тричі нагороджувалася золотими та срібною медалями за підсумками Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».  
Колектив Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, щиросердно вітає свого невтомного керівника з таким мудрим, плідним, урожайним ювілеєм. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Людмилою Іванівною – цією неймовірно завзятою, звитяжною в праці людиною. І як вона з вдячністю говорить про свого найважливішого у профтехосвіті (та й у житті) Вчителя Неллю Григорівну Ничкало, так і ми ставимось до Людмили Іванівни – не тільки як до колеги, керівника, а й як до свого найближчого й найавторитетнішого Вчителя. З її легкої руки багато колишніх працівників Центру, пізнавши тут справжню науку праці, досягають своїх висот в інших сферах і постійно в душі завдячують їй – людині, яка навчає всіх працювати на власному прикладі.
Нас завжди вражала і вражає її невтомність та відкритість до нового, її наполегливість і сильне почуття відповідальності. Нас захоплює її талант доносити до людей своє слово. А завдяки вмінню співпереживати, співчувати і, головне, радіти за найменший успіх кожного, перейматися особистими проблемами кожного вона нерідко постає перед нами в образі Матері.  
Самовідданість Людмили Іванівни Шевчук та її відданість профтехосвіті зронили в наших серцях зерна, з яких народилися поетичні рядки:
 
 
 
ПРОФТЕХОСВІТА для неї…
 
Людмилі Іванівні Шевчук,
 
талановитому керівнику, чудовій людині,
 
на її мудроліття
 
Профтехосвіта для неї – вогонь Прометея.
Зігріта ним, наче літнім сонцем,
Має з нею душу єдину,
Це від неї – світло в її віконці.
      Профтехосвіта крила зростила
      І піднесла увись, як птицю,
      Профтехосвіта дає їй сили
      І плечі дала – міцні, як криця.
Але ті плечі – усе ж жіночі,
А серце беззахисне, мов дитина,
І трепетно щиро Душа її хоче,
Щоб гарною вийшла
          з профтехосвіти людина.
Ця Дума її – в молитві зігріта,
Покладена вже на олтар її Долі,
Бо рідною стала їй ПРОФТЕХОСВІТА –
По духу й по крові, по радості й болю.
     Профтехосвіти вогонь незгасимий
     Несе, як скарб безцінно-величний,
     І світ цей бачить її очима,
     І має серце її, й обличчя…
Дорогу іншу не хоче й знати.
І хрест несе свій – немов на крилах.
Їй ПТО – і сестра, і мати,
Бо відданість справі – могутня сила!
Профтехосвіта для неї – вогонь Прометея…
 
 
З роси Вам і з води, шановна Людмило Іванівно! Божої Вам ласки і благословення на добрі справи!
 
 
З глибокою повагою і любовю
колектив НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області