Новини
2013-03-07 10:08:09
НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕЛА

5 березня 2013 року на Хмельниччині під головуванням губернатора області Василя Степановича Ядухи відбулася нарада з питань розвитку сільських територій, зайнятості населення, матеріального забезпечення та стратегій проведення весняно-польових робіт.
У нараді взяли участь голови районних рад, голови райдержадміністрацій, заступники голів РДА з питань АПК, начальники управлінь агропромрозвитку РДА, селищні та сільські голови, керівники базових сільськогосподарських підприємств та холдингів, фермерських господарства, керівники районних управлінь земельних ресурсів, праці та соціального захисту населення, райспоживспілок, районних центрів зайнятості, молокопереробних та хлібопекарських підприємств, директори коледжів та аграрних ліцеїв, галузевих служб агропромислового комплексу.
Очільник краю у своєму виступі проаналізував результати роботи за три роки, назвавши основні досягнення в агропромисловому розвитку краю. «Влада області завжди буде підтримувати тих, хто працює на результат. Тим, хто прийшов знущатися над святою землею і перетворювати людей на рабів заради власного збагачення, немає місця на території області. Хочеться, аби ми усі були патріотами рідного краю. Маємо зберегти ті позитивні тенденції, які напрацьовані впродовж трьох років. Роль органів місцевого самоврядування для соціально-економічного розвитку села та області надзвичайно велика», - зауважив Василь Ядуха.
Особливу увагу звернув на те, що Міністерство аграрної політики та продовольства України виступило з ініціативою розробки Стратегії економічного розвитку сільських територій «Рідне село», яка має особливе значення для розвитку аграрного сектору і українського села. «Для нас цей рік принциповий для розвитку сільських територій. Ми маємо дійти до кожного села, вивчити проблемні питання, якщо до сьогодні цього не зроблено, і діяти. Потрібно допомагати школам, відкривати садочки, де їх немає. Там, де проживають люди, обов’язково має бути магазин, автобусне сполучення, має бути доступна медична допомога. Переконаний, що не можна зараз без кооперації, соціального партнерства. Без ініціативи голів сіл, селищних голів - людей, які вболівають за тих, хто їх обрав на ці посади, зрушити проблемні питання з мертвої точки неможливо», - зазначив очільник краю.
Голова обласної ради Микола Дерикот підкреслив значення діяльності селищного та сільського голови для соціально-економічного розвитку села, адже саме керівники територіальних громад краю мають бути організаторами населення у вирішенні тих чи інших питань.
Ще одним кроком на шляху до аграрного розвитку на селі Микола Дерикот назвав створення гідних умов, за яких мешканці села мали б можливість працювати на своїх паях, необхідність змінити існуючу систему господарювання на селі, відродити середній клас, підприємництво, підтримати фермерів і домогосподарників. Діяльність підприємств на територіях сільських рад дозволить забезпечувати село робочими місцями та збільшити надходження до місцевих бюджетів.
Одночасно Микола Васильович звернувся до голів районних рад та райдержадміністрацій з пропозицією кожній селищній, сільській територіальній громаді розробити Програму соціально-економічного розвитку на наступних три роки, об’єднати їх разом з районною програмою, що дасть змогу швидше розвивати території. Оскільки із запропонованих громадами програм буде видно, для вирішення яких проблем варто насамперед направляти кошти.
Соціально-економічний розвиток села неможливий без посилення ролі професійної освіти у підготовці висококваліфікованих фахівців. 
Одним із факторів подолання соціальних та економічних протиріч в аграрному секторі, як зазначила Харчук Антоніна Михайлівна, заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, є новий підхід до системи навчання і виховання учнівської молоді у закладах профтехосвіти.
Не потрібно забувати, що гарантом відродження економіки виступає все ж таки робітничий клас, тому саме система професійної освіти повинна забезпечити насичення аграрного ринку праці висококваліфікованими, ініціативними, соціально компетентними фахівцями. Крім того, у аграрних ПТНЗ здійснюється  підготовка фахівців і для соціальної інфраструктури села.
Для відродження на селі малого і середнього підприємництва, підготовки молоді та незайнятого населення до власного агробізнесу у ПТНЗ області  аграрного профілю впроваджується проект «Набуття учнями навичок ведення власної справи на селі». Цей проект спрямований саме на підготовку учнів до підприємницької діяльності, виховання в них бережливого і раціонального ставлення до землі, прищеплення їм інтересу до сільськогосподарської праці, підняття соціального престижу професій, пов’язаних із аграрним виробництвом.
Навчальні заклади області усвідомлюють свою роль у житті територіальної громади. Є багато позитивних прикладів співпраці із агропідприємствами, громадськими організаціями, науковими установами тощо. Крім того, ними проводиться велика робота щодо професійної орієнтації учнів та незайнятого населення сільської місцевості на здобуття робітничих професій аграрного профілю.
Антоніна Михайлівна ознайомила учасників наради із здобутками та кращим досвідом роботи закладів профтехосвіти у підготовці кадрів для сільського господарства, окреслила ті проблемні питання, які потребують нагального вирішення, та відмітила, що лише спільними зусиллями освіти, науки, агровиробництва і територіальної громади можна покращити соціально-економічну ситуацію у селі, розв’язати проблему зайнятості сільського населення та підвищити продуктивність роботи агропромислового комплексу регіону.
Крім того, управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області провели з учасниками наради робочі консультативні зустрічі щодо можливості здобуття професій у аграрних закладах профтехосвіти.
Підводячи підсумки роботи наради Василь Ядуха резюмував: «Від нас з вами залежить подальша доля розвитку Хмельниччини. Ми маємо бути у постійному пошуку внутрішніх резервів. Соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича, постійний пошук нового, модернізація країни, відстоювання її інтересів - усе це має знайти нашу підтримку в конкретний діях на кожній території».  

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області