Новини
2013-02-25 09:24:39
ВПРОВАДЖУЄМО ІННОВАЦІЇ ПРИ ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

               21 лютого на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» відбулось чергове засідання обласної фахової секції ІПП професій швейного виробництва  з теми: «Впровадження новітніх педагогічних та виробничих технологій у навчально-виробничий процес».

Координатор секції – завідувач відділу професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. Г.М.Соленцова.

Метою засідання було розкриття шляхів  підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників  з професій швейного виробництва.

У засіданні фахової секції взяла участь Н.В. Арич, начальник відділу  професійної підготовки та ресурсного забезпечення Департаменту  освіти і науки, молоді і спорту Хмельницької облдержадміністрації, яка розкрила основні завдання  професійно-технічної освіти Хмельниччини на 2013 рік та  ознайомила учасників засідання з досягненнями і здобутками навчального закладу. До  роботи секції долучились  також педагогічні працівники Одеського професійного ліцею технології та дизайну (О.М. Лісовська, заступник директора  з методичної роботи, та І.Л. Підлубна, майстер виробничого навчання) та двадцять  шість педагогів із тринадцяти ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих  робітників з професій швейного виробництва.

 

Директор ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг Р.Й. Карван презентувала систему роботи навчального закладу  щодо професійної підготовки кваліфікованих робітників, ознайомила учасників засідання з матеріально-технічною базою, комплексно-методичним забезпеченням та особливостями навчально-виробничого процесу.

Як відмітила Р.Й. Карван, впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в навчально-виробничий процес, оновлення змісту професійно-технічної освіти - один  із пріоритетних напрямів роботи ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», що і було представлено у практичній частині засідання.

Учасники відвідали й проаналізували  відкриті уроки виробничого та  теоретичного навчання із застосуванням інтерактивних методів навчання та інформаційно-комунікаційних технологій, які  були проведені  досвідченими педагогами працівниками навчального закладу – С.М. Комарістовою, Ю.Л. Бачинською, Т.В. Гуцалюк, В.В. Приходько, М.М. Алферчик,  Л.В. Козакевич.

В рамках засідання відбувся  майстер-клас  з теми: «Виготовлення виробів з бісеру на ткацькому станку» (майстер виробничого навчання М.Є. Осадча),  на якому учасники секції познайомилися з технікою бісероплетіння та виконали  самостійно плетіння гердану.

 

  З метою  забезпечення якісної підготовки та проведення обласного конкурсу фахової майстерності з професії «Кравець» серед учнів ПТНЗ учасниками засідання були детально опрацьовані умови  його проведення.

Учасники обмінялися досвідом роботи з питань удосконалення уроків теоретичного та виробничого навчання на основі використання новітніх педагогічних та виробничих технологій.

 

При підведенні підсумків секційного засідання були вироблені методичні рекомендації:

1. Впроваджувати в навчально-виробничий процес ПТНЗ області досвід роботи майстрів виробничого навчання та викладачів ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» щодо використання в навчально-виробничому процесі новітніх  педагогічних та виробничих технологій.

 2. Активізувати роботу  методичних комісій ПТНЗ області щодо створення та оновлення комплексно-методичного забезпечення професій швейного виробництва відповідно  до вимог ДСПТО.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області