Новини
2013-02-20 15:30:34
Визначено завдання ПТНЗ Хмельницької області у 2013 році

           Нарада з питань підсумків діяльності ПТНЗ у 2012 році та перспективних напрямів розвитку професійно-технічної освіти Хмельницької області у 2013 році відбулася в управлінні професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Хмельницької обласної державної  адміністрації  19 лютого 2013 року.

Звертаючись до присутніх, заступник директора Департаменту - начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення А.М.Харчук зупинилася на організаційних питаннях роботи ПТНЗ у ІІ півріччі навчального року, а також поінформувала про основні напрями спільної роботи Департаменту та навчальних закладів області щодо підвищення якості професійно-технічної освіти  у 2013 році, серед яких:

– участь у якісній та продуктивній нормотворчій роботі: створенні відповідних інструкцій, положень; розробка та впровадження нових Державних стандартів;

– удосконалення процесу добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, проведення кадрових комісій;

  підвищення ініціативності майстрів виробничого навчання;

– удосконалення управління професійно-технічними навчальними закладами, ведення раціональної та продуктивної фінансової політики на місцях.

Окрім того, Антоніна Харчук наголосила на необхідності посилення уваги до соціально-побутових умов проживання та навчання учнів професійно-технічних навчальних закладів, їх психолого-педагогічній підтримці.

Про підсумки фінансово-господарської діяльності ПТНЗ області за 2012 рік та особливості бюджетного фінансування у 2013 році повідомила присутнім головний бухгалтер ЦБ ПТО управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Тетяна Ємець.

Директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.І. Шевчук охарактеризувала здобутки та проблеми науково-методичного забезпечення освітнього процесу в ПТНЗ. Вона зупинилась, зокрема, на питаннях оновлення змісту професійно-технічної освіти, розроблення навчально-методичного забезпечення процесу підготовки кваліфікованих робітників, покращення роботи зі стажування майстрів виробничого навчання, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями з метою запровадження нових організаційних форм виробничого навчання і практики.

Про проведення контрольних заходів у 2013 році  щодо вивчення та аналізу навчально-виховного процесу в ПТНЗ поінформувала начальник відділу професійної освіти управління професійної та ресурсного забезпечення Н.В. Арич.

Під час наради директор Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді Т.В. Григорчук висвітлила питання співпраці навчальних закладів із засобами масової інформації щодо профорієнтаційної роботи. Крім того, перед присутніми виступила проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту С.В. Фердюк, яка розповіла про накопичений навчальним закладом соціально-педагогічний досвід зі сприяння професійному самовизначенню молоді й запропонувала співпрацю з ПТНЗ області в питаннях підготовки фахівців за спеціальностями: «Бухгалтерський облік», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства і торгівлі», «Фінанси і кредит».  

       За підсумками наради було прийнято рішення продовжити у 2013 році роботу щодо збереження учнівського контингенту та покращення працевлаштування випускників ПТНЗ, підвищення якості підготовки учнів, удосконалення матеріально-технічної бази за рахунок коштів роботодавців та спонсорської допомоги на придбання технологічного обладнання, що відповідає вимогам сучасного виробництва, збільшення відсотку фінансування за рахунок спецкоштів тощо.

2020-02-27 16:10:59
Забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у ЗП(ПТ)О

Питанню забезпечення соціально-психологічного супроводу дітей-сиріт під час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний вебінар працівників психологічних служб, який відбувся 27 лютого 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області