Новини
2013-01-18 08:46:47
ПРОФІЛАКТИКА НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ У МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ – ВАЖЛИВЕ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ СЛУЖБ ПТНЗ

Питання профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі (злочинності, алкоголізму, наркоманії) на сучасному етапі розвитку нашого суспільства залишаються актуальними й потребують системного підходу до їх вирішення.

Саме на цій проблемі була зосереджена увага учасників семінару «Завдання діяльності психологічної служби закладів профтехосвіти області щодо попередження негативних проявів у молодіжному середовищі: злочинності, алкоголізму, наркоманії», що відбувся 15 січня 2013 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області (НМЦ ПТО ПК).  

Завідувач відділу виховної роботи НМЦ ПТО ПК Ольга Василівна Шевчук зупинилась на програмних питаннях профілактики правопорушень серед дітей та молоді на період до 2015 року.

Оперуповноважений ВКМСД УМВС у Хмельницькій області Ігор Володимирович Возій окреслив питання «Про діяльність кримінальної міліції з питань превенції асоціальної поведінки молоді та перспективні завдання розширення взаємодії з професійно-технічними навчальними закладами у вирішенні проблем профілактики негативних явищ в учнівському середовищі».

Завдання діяльності психологічної служби закладів профтехосвіти області щодо попередження негативних проявів у молодіжному середовищі: злочинності, алкоголізму, наркоманії – окреслила завідувач відділу підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи Наталія Миколаївна Каспрік. Наталія Миколаївна повідомила, що інформаційному забезпеченню діяльності психологічних служб ПТНЗ сприяє Інформаційний портал «Профтехосвіта Хмельниччини» НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, зокрема, його сторінка «Психологічна служба», яку презентовано під час семінару, а також відповідна навчально-методична література, створена НМЦ ПТО ПК та профтехосвітянами області.

Під час семінару практичний психолог Анастасія Олександрівна Мальчик та соціальний педагог Тетяна Юріївна Козлова поділилися досвідом роботи ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» з профілактики негативних явищ у професійно-технічному навчальному закладі.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області