Новини
2012-12-06 15:18:03
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ В ПТНЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Динамічні зміни техніки та технологій виробництва, підвищення вимог до якості товарів і послуг зумовлюють нові, вищі вимоги до якості професійної підготовки робітничих кадрів. Як зазначено в Концепції  розвитку професійно-технічної освіти в Україні та інших нормативно-правових документах, що визначають напрями реформування професійно-технічної освіти, це потребує пошуку продуктивних рішень щодо вдосконалення навчально-виробничого процесу у ПТНЗ.

Проблемам підвищення ефективності навчально-виробничого процесу в ПТНЗ, результативності навчання, якості та ефективності підготовки майбутніх кваліфікованих робітників присвячено семінар заступників директорів ПТНЗ Хмельницької області з навчально-виробничої роботи, який проведено у Вищому професійному училищі № 4 м.Хмельницького 5 грудня 2012 року, відповідно до плану роботи управління освіти і науки обласної державної адміністрації та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

Директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.І.Шевчук зосередила увагу на якісній підготовці майбутнього конкурентноспроможного робітника, яка вимагає творчого підходу педагогічних працівників ПТНЗ до вибору форм і методів навчання, максимального використання досягнень сучасної педагогічної науки, передового виробничого  досвіду. Головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА Н.В.Арич проаналізувала результати перевірки ПТНЗ Державною інспекцією навчальних закладів України з питань дотримання ліцензійних умов, вимог державної атестації та стану управлінської діяльності.

Методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області підготували для учасників семінару презентацію новоствореного інформаційного порталу НМЦ ПТО ПК «Профтехосвіта Хмельниччини», призначеного не тільки для профтехосвітян та учнів ПТНЗ, а й для масового Інтернет-користувача. Була представлена концепція інформаційного порталу, який несе велике інформаційне, методичне, професійно-агітаційне навантаження в системі професійно-технічної освіти області. Водночас портал має стати доступною платформою для комунікації між усіма категоріями Інтернет-користувачів, яким не байдужа професійно-технічна освіта.

У практичній частині семінару заступник директора з НВР ВПУ №4 м.Хмельницького Н.Г.Голя та методист навчального закладу Л.І.Андрєєва  презентували досвід роботи з питань застосування сучасних педагогічних та виробничих технологій навчання в процесі підготовки кваліфікованих робітників, створення необхідних умов та навчально-матеріальної бази для професійної підготовки учнів, системи роботи навчального закладу зі створення КМЗ предметів і професій. Учасники відвідали й проаналізували  бінарний урок викладачів С.С.Сніщука і Т.І.Кот  з професії «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр» на тему «Призначення та види спеціальних штукатурок» та урок виробничого навчання майстра Жуковської О.М. з професії «Монтажник систем утеплення будівель» на тему «Нанесення клейової розчинової суміші на плиту утеплювача суцільним способом».

 В рамках семінару заступники директорів ПТНЗ ознайомилися з навчально-виробничою базою ВПУ №4 м.Хмельницького, НПБЦ «Хенкель Баутехнік», творчим доробком педагогів.

Учасники семінару відмітили, що навчально-виробничий процес у ПТНЗ  потребує  постійного вдосконалення, приведення у відповідність до потреб інформаційного суспільства, врахування динамічних змін на ринку праці,  модернізації матеріально-технічної бази, сучасного науково-методичного забезпечення підготовки висококваліфікованих робітників та узгодили план роботи обласної фахової секції заступників директорів ПТНЗ з навчально-виробничої роботи на 2013 рік .

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області