Новини
2012-11-30 15:41:18
УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ І МЕТОДІВ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ З ПРОФЕСІЇ “СОЦІАЛЬНИЙ РОБІТНИК; МОЛОДША МЕДИЧНА СЕСТРА З ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ” У ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

29 листопада  2012 року на базі Грицівського вищого художнього професійного училища № 19 відбулося  засідання обласної секції викладачів та майстрів виробничого навчання з професії “Соціальний робітник; Молодша медична сестра з догляду за хворими” професійно-технічних закладів Хмельницької області на тему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом використання нових технологій навчання».

Метою засідання стало розкриття форм і методів активізації пізнавальної діяльності учнів  шляхом використання нових технологій навчання.

В ході засідання директор училища Н.В. Демчук презентувала систему роботи навчального закладу, ознайомила учасників семінару з матеріально-технічною базою та особливостями навчально-виховного процессу Грицівського вищого художнього професійного училища № 19, провела екскурсію  до музею  училища.

Практичним етапом засідання  стало відвідування та аналіз відкритих уроків теоретичного навчання  з предмета «Основи ведення домашнього господарства» з теми: «Дрібний ремонт речей», який проводила викладач спецдисциплін Т.І. Харусь та  урок виробничого навчання з теми: «Приготування лікувальних чаїв і напоїв», який провела майстер виробничого навчання М.В. Луцак.

У процесі проведення відкритих  уроків викладач Т.І.Харусь  та майстер виробничого навчання М.В. Луцак  вдало застосовували  інтерактивні методи навчання  як один із прийомів активізації пізнавальної діяльності учнів.

У ході роботи секційного засідання  учасники були ознайомлені з  методичними рекомендаціями майстра  виробничого навчання Плужненського професійного аграрного ліцею Л.М.Ковальської «Сучасний ремонт дому» та комплектом інструкційно-технологічних  карток  з теми: «Основи ведення домашнього господарства».

Викладач ліцею В.П. Вінічук презентував різнорівневі тестові завдання для проведення тематичного оцінювання  професійно-теоретичної підготовки з професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими».

Після відвідування відкритих  уроків учасники секційного засідання обмінялися досвідом роботи з питань удосконалення уроків теоретичного та виробничого навчання на основі використання новітніх педагогічних і виробничих технологій та відзначили, що використання новітніх педагогічних і виробничих технологій сприяє індивідуалізації навчання; підвищенню мотивації та пізнавальної активності учнів на уроках, забезпечує підвищення ефективності навчання.

Учасниками засідання   було обговорено план роботи секції на 2013 рік.

При підведенні підсумків семінару вироблено методичні рекомендації:

1. Впроваджувати в навчально-виробничий процес ПТНЗ області досвід роботи майстрів та викладачів виробничого навчання Грицівського вищого художнього професійного училища № 19 з впровадження  в навчально-виробничий процес новітніх  педагогічних технологій навчання.

2. Активізувати роботу  методичних комісій ПТНЗ області зі створення та оновлення комплексно-методичного забезпечення професії відповідно до ДСПТО.  

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області