Новини
2012-11-23 12:51:50
ЯК НАВЧИТИ УЧНІВ ХІМІЧНИМ ПРЕМУДРОСТЯМ – РОЗМІРКОВУЮТЬ І ДІЛЯТЬСЯ ДОСВІДОМ ЧЛЕНИ ФАХОВОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

    Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ сторіччі одним із пріоритетних напрямів удосконалення освітньої системи визначила „оновлення її змісту та форм організації навчально-виховного процесу”.
     Сучасний стан розвитку хімічної науки та теорії і методики навчання хімії висувають підвищені вимоги до оновлення змісту хімічної освіти, удосконалення програм і підручників, доповнення навчальної літератури посібниками, призначеними розвивати в учнів інтерес до хімії, здійснення інтеграції та диференціації знань, формування у учнів цілісних знань про хімічні явища і роль хімії в нашому житті

      Саме над цими питаннями розмірковували й ділилися досвідом викладачі хімії ПТНЗ Хмельниччини на семінарі-практикумі "Шляхи удосконалення комплексно-методичного забезпечення предмета "Хімія". Семінар проводився 22 листопада 2012 року на базі Хмельницького професійного ліцею електроніки у рамках засідання обласної фахової секції викладачів хімії відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.
        Про методичне підґрунтя в роботі викладачів нагадали завідувач відділу загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області  Т.М. Сидоренко та голова фахової обласної секції викладачів хімії ПТНЗ О.І. Козирська, які ознайомили присутніх з інструктивно-методичними матеріалами та рекомендаціями щодо вивчення хімії у 2012-2013 навчальному році та з вимогами до плануючої документації.


 


      Т.М. Сидоренко прокоментувала для учасників семінару Рекомендації до підготовки та видання навчальної літератури, розроблені у відділі інформаційно-видавничої діяльності та передового педагогічного досвіду НМЦ ПТО ПК..
     Практичним етапом семінару стало відвідання та аналіз відкритого уроку хімії на тему: "Продукти харчування і здоров’я" (викладач Хмельницького професійного ліцею електроніки Н.М. Горщук). Урок було проведено на високому методичному рівні з використанням інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій навчання.

       При обговоренні відкритих заходів педагоги поділилися своїм досвідом роботи щодо створення комплексного методичного забезпечення предмета "Хімія".


 

     Методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області підготували для учасників семінару презентацію новоствореного інформаційного порталу НМЦ ПТО ПК "Профтехосвіта Хмельниччини", призначеного не тільки для профтехосвітян та учнів ПТНЗ, а й для масового Інтернет-користувача. Була представлена концепція інформаційного порталу, який несе велике інформаційне, методичне, професійно-агітаційне навантаження в системі професійно-технічної освіти області. Водночас портал має стати доступною платформою для комунікації між усіма категоріями Інтернет-користувачів, яким не байдужа професійно-технічна освіта.
      Викладач Хмельницького професійного ліцею електроніки Д.В. Гуцалюк презентувала інші освітні веб-сайти, за допомогою яких викладачі можуть підвищувати свій фаховий рівень, поповнювати КМЗ предмета, поширювати власний досвід роботи в інформаційному просторі.
      Викладачем ВПУ №25 м. Хмельницького І.О. Грушецькою було проведено практичне заняття зі створення персонального веб-сайту. Викладачі представили на семінарі авторські навчально-методичні доробки. А заступник директора Хмельницького професійного ліцею електроніки А.П. Дрозич провів практичне заняття з учасниками семінару зі створення наочних засобів навчання.
      В рамках роботи семінару відбулася екскурсія на кафедру хімічної технології ХНУ. Доцент кафедри А.Я. Ганзюк порушила проблему активізації науково-дослідницької роботи з учнями ПТНЗ.


 

     Учасники семінару відвідали лабораторії текстильного матеріалознавства, фізичної хімії, технічної електрохімії, загальної хімічної технології та лабораторію з переробки відходів.
      За підсумками роботи семінару підготовлено методичні матеріали й поширені в ПТНЗ області.

2020-02-20 10:03:31
Вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 30 січня 2020 року відбувся вебінар викладачів математики ЗП(ПТ)О на тему «Формування ключових компетентностей на уроках математики».

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області