Новини
2012-10-31 15:19:01
ФАХОВА СЕКЦІЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПТНЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

25-26 жовтня 2012 року на базі Понінківського професійного ліцею в рамках обласного зльоту лідерів учнівського самоврядування  професійно-технічних навчальних закладів Хмельниччини проводилась фахова секція заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ Хмельницької області за темою: «Напрями виховної роботи та система позаурочної діяльності в закладах профтехосвіти Хмельницької області».

Розпочав зустріч директор Понінківського професійного ліцею М.Є. Романюк, презентувавши  навчальний заклад, ознайомивши з історією його розвитку та професіями, за якими ведеться підготовка робітничих кадрів.

Керівник секції заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ, завідувач лабораторією виховної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області О.В. Шевчук ознайомила учасників секції з організаційно-методичними рекомендаціями щодо роботи з фізичного виховання та спорту (на виконання листа МОНмолодьспорту від 26.09.12 №1/9-681).

Розглядались питання співпраці служби зайнятості та закладів профтехосвіти з організації профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді, були надані інформаційні матеріали щодо інтернет-сайтів, які повідомляють про вакансії на ринку праці.

Учасники засідання обговорили проблеми соціальної роботи з учнями, які мешкають у гуртожитках. Внесено пропозиції про необхідні заходи щодо поліпшення умов проживання учнів у гуртожитках ПТНЗ: запровадження теплозберігаючих технологій в усіх наявних корпусах та облаштування автономного опалення гуртожитків; обладнання ізоляторів у гуртожитках, де вони відсутні; організувати постійне медичне обслуговування учнів, які мешкають у гуртожитку; придбання та обладнання гуртожитків добротними меблями, твердим та м’яким інвентарем; розвиток учнівського самоврядування; формування в учнів відповідального ставлення до збереження громадського майна; залучення учнів до вирішення всіх питань життєдіяльності колективів гуртожитків.

          Завідувач методичного відділу Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді І.В. Посвістак проаналізувала  участь учнів ПТНЗ в обласних масових заходах та роботу гуртків художньо-естетичного напряму ПТНЗ області в 2012 році.

         Увагу учасників засідання було зосереджено на участі в обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу «Популярні енциклопедії робітничих професій» та на якості підготовки конкурсних матеріалів відповідно до умов конкурсу.

Учасники зібрання відвідали перший тур півфіналу обласного профорієнтаційного заходу – конкурсу агітбригад «Моя професія – моя гордість» серед закладів професійно-технічної освіти Хмельниччини.

Участь брали команди восьми професійно-технічних навчальних закладів: Полонського та Плужненського професійних аграрних ліцеїв, Нетішинського, Шепетівського  та Понінківського професійних ліцеїв, Грицівського ВПУ №38, ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» та Вищого художнього професійного училища №19 смт Гриців.

Змагання  складались з двох конкурсів: перший – «Професія: вчора, сьогодні, завтра» (презентація команди та актуальної професії); другий – «Музичний» (оригінальна пісня про професію чи її представників).

Переможцями конкурсу стали:

І місце – команда «Рукавичка» (Понінківський професійний ліцей);

ІІ місце – команда «Голочки» ДПТНЗ («Славутський професійний ліцей»);

ІІІ місце – команда «Палітра» (Вище художнє професійне училище №19 смт Гриців).

         Отже, як підтвердило засідання фахової секції заступників директорів ПТНЗ з виховної роботи, проведене в рамках обласного зльоту лідерів учнівського самоврядування, діяльність  лабораторії виховної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області спрямована безпосередньо на методичне та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, вдосконалення виховної роботи у професійно-технічних навчальних закладах.  

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області