Новини
2012-09-27 16:21:13
НАТХНЕННІ ПОДІЛЬСЬКОЮ ЗЕМЛЕЮ

Обласна агропромислова виставка-ярмарок "Агро-Поділля-2012", не дивлячись на свій 25-річний досвід, стала цьогоріч особливою, знаковою – адже приурочена 75-ій річниці з дня створення Хмельницької області. Хмельниччина гордиться своїми аграріями, які звитяжним трудом вивели область у число лідерів агропромислового комплексу України. Подільська земля дає наснагу трударям. Вона виколисала героїв праці, які прославили її. І сьогодні, в такий непростий час, наче той повний колос на подільській ниві, зростають герої сьогодення, які торують нові шляхи сходження до вершин успіху. 

Знаковим став і приїзд у цей день на Хмельниччину з робочим візитом віце-прем’єр-міністра України, міністра соціальної політики С.Л.Тігіпка, який висловив найкращі слова вдячності подолянам за їх вагомий для нашої держави труд, за значний вклад у розбудову області та України.

А кожен, хто побував 22 вересня на виставці-ярмарку "Агро-Поділля-2012", власними очима побачив цих героїв нашого часу і плоди їхньої праці. Трьохметровий колос, споруджений з подільських хлібних батонів при вході на територію виставкового майдану (ВАТ "Хмельницькголовплемпідприємство"), демонструє велич праці подолян і плодовитість землі нашого багатого краю.

Тому з такою радістю і гордістю перерізали червону стрічку, відкриваючи виставку, голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха та голова обласної ради Микола Дерикот. Тому так натхненно промовляв Василь Степанович своє вітальне слово учасникам виставки та її гостям, з таким задоволенням вручав відзнаки за працю кращим аграріям області.

А в самому центрі виставкового майдану розташувалася профтехосвіта Хмельниччини – як серце, що молодо пульсує і живить новою енергією, новими силами трудовий потенціал краю. Це звідси, з цього невичерпного джерела, вийшли славні трударі Поділля. Це профтехосвіта, яка 2 жовтня відзначає свою 72 річницю, навчає людські руки ростити хліб, зводити будівлі, управляти машинами та агрегатами, перетворювати у красиве і корисне метал, дерево, камінь.

Агровиставка зібрала у своєму центрі під куполом синього неба 11 професійно-технічних навчальних закладів сільськогосподарського профілю, виставкові намети яких виглядали нічуть не гірше від наметів виробників, які представляли райони області. Перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Вадим Дмитрович Гаврішко, оглянувши виставкові експозиції професійно-технічних навчальних закладів, відзначив старання профтехосвітян і по-батьківськи строго, з вірою в їх потенціал, висловив упевненість у значно більших можливостях професійно-технічної освіти.

Керівництво Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області всеціло підтримує таку переконаність, адже союз науки, методики, вмілого управління і надійного партнерства дає неабиякий ефект. "Вас вітає профтехосвіта Хмельниччини!" - під цим гаслом розмістилися виставкові стенди НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. На них представлені кращі творчі набутки профтехосвітян (посібники, підручники, збірники тощо), які свідчать, що праця педагогів професійної школи побудована на міцній науково-методичній основі.

    Та ось немолодий колоритний українець у брилі, з козацькими вусами, закличними звуками кларнета запрошує відвідувачів виставки до свого намету. Поряд – такі ж неповторно красиві музиканти гурту духової музики. Щира українська мелодія приваблює, і ти переходиш до виставкових наметів професійно-технічних закладів Хмельницької області. Подих перехоплює від з експозицій, з любов’ю оформлених у народному стилі. Продукція полів, городів, садів, лісів навчальних господарств ПТНЗ та вироби з борошна, сала, мяса представлені на вишитих подільськими узорами скатертинах, рушниках, серветках, у плетених з лози кошиках та корзинках, виточених з дерева відерцях, глиняних мисках та горщиках. До всього цього багатства доклали рук педагоги та учні училищ та ліцеїв сільськогосподарського профілю, які готують для агропромислового комплексу механізаторів, водіїв, зварників, ковалів, електриків, будівельників, кухарів, пекарів, швачок, плодоовочівників та ще багато інших висококваліфікованих робітників.

Професійно-технічні навчальні заклади сільськогосподарського профілю підтримують тісні зв’язки з агропідприємствами області, які надають місця для практики учнів і стають для випускників роботодавцями. Багато випускників ПТНЗ уже трудяться в колективах цих підприємств, збагачуючи своїм трудом економіку краю.

ПТНЗ-учасники виставки демонстрували професійні вміння своїх колективів у виставленій малій техніці, створеній руками майстрів та учнів, у майстер-класах з: художньої ковки, виготовлення фруктового соку, приготування, рибної юшки, гречаної каші, вареників, оздоблення короваю та ін..

Привітні, усміхнені українки в національному вбранні запрошують до столів, застелених вишитими скатертинами, оточеного вишитими рушниками. Гірлянди з калини, барвисті віночки, плетені корзинки, застелені вишитими серветками, наповнені різними солодощами, – усе таке сонячне й тепле, не дивлячись на прохолоду трохи похмурого осіннього ранку. Ось який сонячний красень-коровай височіє на столі, як маяк! Прикрашений колоссям і ромашками – неначе щойно зійшов з хлібної ниви. Аж душа щемить, бо кожному селянину дорога серцю нива-годувальниця, запашна земля подільська. Коровай, подільський коровай – опоетизований, оспіваний. Поетами й піснярами в душі є господині, які творять це хлібне диво.

    Творити такі дива навчають у закладах профтехосвіти Хмельниччини. Гордяться колективи ПТНЗ своїми колишніми випускниками, які стали героями праці і прославили навчальний заклад своїм трудом. Як не вчити учнів на таких прикладах? Та й багато сьогоднішніх випускників успішно йдуть трудовим шляхом, завдячуючи навчальному закладу тим, що дав путівку у першу професію. Натхненні рідною землею, вони з любов’ю творять на ній своїми руками красиве і корисне для сьогоднішнього і майбутніх поколінь.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області