Новини
2012-09-05 08:50:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ЗАКЛАДАХ ПРОФТЕХОСВІТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

3 вересня 2012 року за участю працівників Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України на чолі з директором, членом-кореспондентом НАПН України, доктором педагогічних наук, професором Валентиною Олександрівною Радкевич, представників управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області відбулося свято першого дзвоника – День знань – у професійно-технічних навчальних закладах м. Кам’янця-Подільського та с. Балин Дунаєвецького району Хмельницької області.

З початком нового навчального року учнів та педагогів ДНЗ "Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей" привітала головний спеціаліст управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Н.В. Арич. Першокурсники з цікавістю відвідали перший урок старшого наукового співробітника лабораторії змісту професійної освіти і навчання Інституту ПТО НАПН України, кандидата педагогічних наук, доцента Л.Л. Сушенцевої.

Старший науковий співробітник лабораторії професійної орієнтації і виховання Інституту ПТО НАПН України, кандидат технічних наук, доцент В.Ф. Калошин провів у Кам’янець-Подільському професійному художньому ліцеї урочистий урок "Шлях до здоров’я", на якому вів мову про важливість позитивного мислення учнів і педагогів.

Завідувач відділу підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Н.М. Каспрік надала методичну допомогу практичним психологам і соціальним педагогам ПТНЗ міста щодо реалізації пріоритетних завдань психологічної служби в новому навчальному році.

У ДПТНЗ "Кам’янець-Подільське вище професійне училище" після першого уроку, який провела старший науковий співробітник лабораторії професійної орієнтації і виховання Інституту ПТО НАПН України М.Д. Карпюк, відбувся круглий стіл з проблем книговидання для професійно-технічної освіти, розроблення методичних посібників, рекомендацій педагогічними працівниками училища. В заході взяли участь представники Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, директор училища Б.Ф. Чекригін, заступники директора А.В. Тітенок, С.Л. Махніцький, голови фахових методичних комісій, завідувач лабораторії виховної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.В. Шевчук.

Гостям презентовано професії, за якими здійснюється підготовка в навчальному закладі. Директором училища були представлені дипломні та творчі роботи випускників училища, зокрема, колекція історичного одягу.

Присутні ознайомилися також з роботою електронної бібліотеки училища та сучасним навчальним кабінетом, обладнаним мультимедійною технікою.

Пам’ятним залишиться День знань 2012 року і для колективу Вищого професійного училища №36 с. Балин. Тут відбувся семінар на тему: "Компетентнісний підхід у системі професійної освіти" - за участю працівників Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, головного спеціаліста управління освіти і науки облдержадміністрації О.Д.Буйняка та методиста НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області О.В. Петрова.

У ході семінару старшим науковим співробітником Інституту ПТО НАПН України, кандидатом педагогічних наук М. М. Шимановським проведено майстер-клас "Здоровий спосіб життя учнів ПТНЗ", а головним науковим співробітником лабораторії методик професійної освіти і навчання, доктором педагогічних наук, професором П.Г. Лузаном – круглий стіл "Сучасні проблеми організації педагогічного процесу у професійно-технічних навчальних закладах".

З доповіддю про підготовку до друку енциклопедичного видання "Профтехосвіта України, початок XXI століття" виступила координатор проекту Л. О. Стременко.

Співробітники Інституту ПТО ознайомилися з навчально-матеріальною базою училища, зокрема, навчальними кабінетами, лабораторіями, майстернями, музеєм історичної реконструкції предметів старовини, знайдених юними пошуковцями гуртка "Скіф".

На завершення свята працівники Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України подарували колективам відвіданих навчальних закладів цінну науково-методичну літературу.

Ось так незвично і знаково стартував 2012-2013 навчальний рік у закладах професійно-технічної освіти Хмельниччини.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області