Новини
2012-08-30 13:19:00
ПРОФТЕХОСВІТЯНИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПОЧИНАЮТЬ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

29 серпня 2012 року на базі ВПУ №25 м. Хмельницького проведено нараду керівників професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області на тему: "Нормативно-педагогічні засади організації початку 2012-2013 навчального року".

У роботі наради взяли участь керівник відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти А.В. Луцька, начальник управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації В.І. Очеретянко, заступник начальника, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації А.М. Харчук, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.К. Джус, директор Державного центру естетичного виховання учнівської молоді Т.В.Григорчук, керівники ПТНЗ області, спеціалісти відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації, методисти НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.

На нараді відбулася відверта й принципова розмова щодо підвищення ефективності діяльності та управління навчальними закладами ПТО.

Як зазначила начальник відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти А.В. Луцька, цьогоріч уперше вищі професійно-технічні навчальні заклади отримали державне замовлення на підготовку молодших спеціалістів з базових для економіки спеціальностей. Педагогічні колективи мають сформувати стратегію дій у 2012-2013 навчальному році з удосконалення навчально-виробничого процесу відповідно до вимог нових законодавчих та нормативних документів України. Окреслено також пріоритетні напрями розвитку системи ПТО.

Загальну ситуацію щодо підготовки системи освіти регіону до нового навчального року та завдання, які стоять перед навчальними закладами, розкрив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації В.І. Очеретянко.

З аналізом стану сформованості учнівського контингенту закладів ПТО, питаннями виконання плану державного замовлення на 2012-2013 навчальний рік, здійснення оцінки управлінської діяльності в частині співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, ефективності впровадження освітніх реформ у регіоні виступила заступник начальника, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА А.М. Харчук.

На обговорення учасниками зібрання були винесені питання організації навчально-виробничого процесу, методичної та виховної роботи в ПТНЗ області в новому навчальному році, а також підсумки підготовки закладів ПТО до роботи в осінньо-зимовий період.

Роботу наради продовжено у фахових секціях. Так, на секції директорів ПТНЗ та заступників директорів з навчально-виробничої роботи області були обговорені питання:

1. Нормативно-педагогічні засади організації початку 2012-2013 навчального року (А.М. Харчук, заступник начальника, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА).

2. Про підсумки навчальної роботи ПТНЗ за 2011-2012 навчальний рік та співпрацю з обласним Центром зайнятості щодо професійно-технічного навчання незайнятого населення (Н.В. Арич, головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА).

3. Про підготовку до нового навчального року в частині дотримання вимог правил пожежної безпеки та санітарного законодавства (О.Д. Буйняк, головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА).

4. Методичні рекомендації щодо розробки робочих навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ та вивчення предмета ?Технології? (Л.К. Джус, заст. директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області).

5. Запровадження Типової програми комплексної перевірки ПТНЗ, рекомендованою Державною інспекцією навчальних закладів України (Н.В. Арич, головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Хмельницької ОДА).

Фахова секція заступників директора з навчально-методичної роботи та методистів працювала за питаннями:

1. Основні завдання методичної служби ПТНЗ на 2012-2013 навч. рік (заступник директора НМЦ ПТО ПК О.Л. Шамралюк).

2. Реформування системи методичної роботи у світлі сучасних вимог (завідувач відділу інформаційно-видавничої діяльності та передового педагогічного досвіду Т.І. Боднарук).

3. Організація роботи в ПТНЗ з виявлення, вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду (методист відділу ІВВ та ППД А.І. Димніч).

4. Інформаційне забезпечення та удосконалення структури веб-сайтів професійно-технічних навчальних закладів (методист відділу ІВД та ППД О.В. Петров).

Методистам ПТНЗ у формі презентації запропоновано модель системи методичної роботи в професійно-технічному навчальному закладі, що відповідає вимогам сьогодення, яка може бути наочним посібником для удосконалення діяльності методичної служби в сучасних умовах. Крім того, відділом інформаційно-видавничої діяльності розроблено й запропоновано для апробації форму для створення електронних каталогів з методичної роботи.

З метою здійснення суттєвих кроків у напрямі інформатизації освіти і навчального процесу, зокрема, рекомендовано створити в ПТНЗ інформаційні служби (Положення про інформаційну службу ПТНЗ затверджено науково-методичною радою НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області). Особливу увагу звернуто на: перетворення бібліотек професійно-технічних закладів у бібліотечні інформаційні центри; потребу впровадження медіаосвіти в навчальний процес; удосконалення роботи сайтів ПТНЗ; формування такого передового педагогічного досвіду, якого потребує від сучасного педагога сьогодення.

Визначено найважливіше завдання педагога – постійна самоосвіта, самоудосконалення для того, щоби стати для учня надійним провідником до необхідних знань в епоху інформаційного перенасичення.

Обговорено також планові заходи на новий навчальний рік, перспективи розвитку навчальних закладів системи профтехосвіти.

Фахова секція заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ Хмельницької області на свій порядок денний винесла питання: "Побудова функціонально-організаційної структури виховної системи навчального закладу. Особливості планування виховної роботи в ПТНЗ. Моніторинг виховної діяльності".

Розпочав секційне засідання заступник директора з виховної роботи та соціального захисту ВПУ №25 В.І.Варцаба, який презентував навчальний заклад, ознайомив зі змістом та формами профорієнтаційної роботи, яка тут здійснюється.

Директор Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді Т.В. Григорчук розповіла про шляхи реалізації завдань естетичного виховання учнів ПТНЗ. Для професійно-технічних навчальних закладів була підготовлена збірка наказів про проведення та підсумки обласних конкурсів естетичного спрямування та план роботи Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді на 2012-2013 навчальний рік.

Керівник секції, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області О.В. Шевчук ознайомила з актуальними питаннями організації виховної роботи в закладах профтехосвіти Хмельницької області (за листом МОНмолодьспорту України від 23.08.2012 №1/9-595), методичними рекомендаціями щодо підготовки та проведення Першого уроку в закладах профтехосвіти та викладання в новому навчальному році предметів "Фізична культура" і "Захист Вітчизни".

Були також представлені заходи на виконання нормативних документів, зокрема, Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року та профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року. Відбувся обмін досвідом з питань організації превентивного виховання в ПТНЗ, попередження правопорушень і злочинності серед учнівської молоді, проаналізовано злочини, скоєні учнями ПТНЗ області за 7 місяців 2012 року.

Для поліпшення позаурочної роботи в ПТНЗ, удосконалення системи внутрішньоучилищного контролю заступника з виховної роботи рекомендовані: циклограма річної роботи заступників директорів з навчально-виховної роботи та соціальних питань професійно-технічного навчального закладу, циклограма наказів і нарад з проблем виховання, пам’ятка з вивчення стану відвідування учнями навчального закладу, пам'ятка вивчення роботи педагогічного колективу навчального закладу з питань виховної роботи та послідовність дій заступника директора при організації внутрішньоучилищного контролю стану виховної роботи. Матеріали будуть розповсюджені електронною поштою у ПТНЗ області.

Присутні були ознайомлені з наказом Державної інспекції навчальних закладів України №27-а від 4 липня 2012 року "Про затвердження типових програм комплексних перевірок дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів".

Розглянуті також питання: проведення та підсумків І туру обласного етапу конкурсу "Викладач року-2012" у номінації "Викладач фізвиховання"; вимоги до атестації навчального закладу та педагогічних працівників; розвиток та поширення волонтерського руху в ПТНЗ Хмельницької області.

 

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області